Wpis z mikrobloga

Zachciało mi się uaktualnić system z win 8.1 do 10. Instalacja przebiegła bez problemów, po instalacji pobrane najnowsze aktualizacje, sterowniki i od razu sobie parę gierek ze #steam zainstalowałem z drugiego dysku. Wieczorkiem chciałem sobie już w cska zagrać, a tu zonk. System zacina się przy jakimkolwiek większym obciążeniu i po kilku minutach sam się wyłącza. Wystarczy paręnaście kart w firefoxie i leży.

Sprawdziłem dysk przy użyciu hd tune i nie znalazłem żadnych błędów, więc przeszedłem do RAMu. Użyłem kilka razy windowsowej diagnostyki pamięci systemu w różnych konfiguracjach kości i za każdym razem podczas diagnostyki w losowym momencie komputer wyłączał się nie zostawiając raportu. Raz mi się tylko udało, bo włączyłem tryb podstawowy i nie znalazło żadnych błędów. Czy to możliwe, że w tym samym momencie obie kości RAM mi się zepsuły i akurat zbiegło się to z instalacją systemu, czy to może być wina jakiegoś sterownika albo jeszcze czegoś innego?

#komputery #informatyka
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StaryWedrowiec: Przed chwilą skończyłem i nie znalazło żadnych błędów. Objawy na ten moment ustały i oby tak było jak najdłużej. Może rzeczywiście problem leżał w tych aktualizacjach windowsa, ale czy wtedy nie powinny wyskakiwać po prostu błędy zamiast wywalać cały komputer bez żadnych informacji?
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: No i zapeszyłem. Wystartowałem sobie instalke Razer Synapse, żeby dpi w myszce ustawić i znowu zacinka komputera. Zrobiłem restart, ale system nie chciał wstać, albo zacinał się przy rozruchu, albo sam się wyłączał i dopiero za 4 razem się udało. Chyba spróbuję po prostu zainstalować system od nowa, może to coś da.
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: Pamięć zamieniałem już miejscami przy tej nieszczęsnej diagnostyce windowsowej, która mi wyłączała komputer.

Zainstalowałem od nowa system, co ciekawe musiałem od nowa zrobić pendrive z instalką, bo ten który przygotowałem wcześniej wywalił błąd podczas instalacji i nie mogłem popchnąć jej do przodu. Z nową instalką wszystko się zainstalowało, ale na dzień dobry jak szukałem płytki ze sterownikami do karty wifi komputer zaciął się i po kilku minutach znowu wyłączył.
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: Na 99% powodem wyłączania komputera był padnięty wentylator CPU. Na czas kiedy nie działał zrezygnowałem z używania komputera, żeby nie spalić procesora. Dzisiaj przyszło nowe chłodzenie i procek już trzyma niskie temperatury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz