Wpis z mikrobloga

#bekazpisu #heheszki #panstwozdykty
To śmieszne, że ludzie narzekają na swój kraj.
Sam nie jestem zadowolony z obecnej władzy i sytuacji w państwie, ale nie jest jakoś bardzo źle.
Zawsze mogłem urodzić się, w:
- Demokratycznej Republice Konga i zostać zmuszony do kopania diamentów w wieku 12 lat
- Zimbabwe i zostać zrekrutowany siłą do "wojska" patrząc jak "wojskowi" wybijają w pień pół wioski.
- Madagaskar i mieć w głowie, że jedyny sposób na wybicie się w życiu to wyruchanie grubej Niemki turystki.
- Wietnamie i przyjechać za lepszym życiem do polski po to by w zupełnie obcym świecie otworzyć "azjatycką restaurację" lub "chiński dyskont" i zarabiać grube tysiące czego polacy nie potrafią.
  • 31
@kodecss: może kwestia środowiska, z tych co znam to praktycznie każdy mówi w języku urzędowym kraju w którym mieszka

A i Stany chyba nie są dobrym przykładem, bo tam jest ta zabawna służba zdrowia :)
@host25: No ale w Stanach byle sprzedawca bułek w piekarni może sobie pozwolić zwiedzić pół ameryki i jeździć mustangiem. Przynajmniej do tej pory tak racjonowali moi znajomi, że w najprostszej pracy tam "zarobisz" na wszystko.
@kodecss A mnie najbardziej śmieszny jak ludzie narzekają na nasz klimat, w sensie że jest wiosna lato, jesień, zima. A nie mają pojęcia ile jest tropikalnych chorób i pasożytów i np. jadowitych owadów i węży w tych wyrażonych tropikalnych krajach. I to, że na południu ludzie są leniwi, bo nie pracują w południe( ͡º ͜ʖ͡º). Liczba chorych na tropikalne choroby rocznie dane z 1990roku
Malaria (103 kraje)