Wpis z mikrobloga

@mrnlkhlk: Dla mnie tragiczna, ten specyficzny "humor" w ogóle do mnie nie trafiał, raczej mnie #!$%@?ł. Jedna z nielicznych książek, którą porzuciłam mniej więcej w połowie i nie doczytałam. Mimo to, przesłanie i pomysł ciekawe (sądząc po serialu).
  • Odpowiedz
@supergirl90: @UnderThePressure: ten humor, totalnie absurdalny, jest zbudowany na podstawie prawdziwego wojennego chaosu i uwielbienia dla procedur. W tym temacie polecam książkę "Neapol '44" Normana Lewisa. To dziennik który pisał będąc oficerem brytyjskiego wywiadu we Włoszech są tam opisane bardzo podobne historie, ale już bez fikcji. Rzuca to całkiem inne światło na §22 i warto to sobie przeczytać jako lekturę suplementarną.
  • Odpowiedz
@masacrada: To przesłanie bezsensu i absurdu procedur wyłapałam, ale sądziłam, że ten dziwaczny "humor" to tylko wymysł autora, bez znaczenia "fabularnego". Dzięki za uwagę, Paragraf po poleconej przez Ciebie książce może faktycznie zyskać.
W dodatku jak sprawdziłam wyd. Czarne, wysoka ocena, tym bardziej zachęca do przeczytania.
  • Odpowiedz
@richard73p: nie wiem, mnie "paragraf 22" absolutnie rozczarował i nie wiem co w tej książce widzą.
Tak samo jak "Przygody dobrego wojaka Szwejka"

... najwyraźniej taki humor mi nie pasuje.
  • Odpowiedz
@nairamk: Nie mowie, ze to ksiazka dla kazdego. Ale o wiele bardziej lubie tego typu literature niz zastanawianie sie, o co do licha ciezkiego, autorowi chodzilo? Czlowiek ma zbyt wiele zagwozdek w zyciu codziennym, by jeszcze potem rozgryzac zakamarki umyslu Coelho, Marqueza czy innych szamanow. To ja juz kupuje Hellera
  • Odpowiedz