Wpis z mikrobloga

Uwaga pytanie do eksperta: jaką żywotność mają filtry do wielorazowych masek pełnotwarzowych? Mam MP5 z demobilu, ale dołączony filtr FP5 jest przeterminowany.
Jak kupię nowy cywilny filtr ze złączem RD40, np. taki:
https://www.icd.pl/filtr-przeciwpylowy-scott-pro2000-pf10-p3.html
to jak długo będzie mnie chronił?
Chodzi o wyjścia do sklepu co kilka dni (~20 min na wyjście).
Da się jakoś dezynfekować / regenerować takie filtry?
Co robić z filtrem po powrocie z terenu potencjalnie skażonego #koronawirus (sklep)? Piekarnik? Wystawić na słońce (UV)?

@dildo-vaggins: @DOgi: @Saper86: @Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: @Fearaneruial: @Elvlanden:

#maseczki #maski
bioly - Uwaga pytanie do eksperta: jaką żywotność mają filtry do wielorazowych masek ...

źródło: comment_1586119378fbvdAz7Gt6GmqmvOgQmdlS.jpg

Pobierz
  • 28
@krokof: Co to znaczy "jednorazowy"? 20 min i do kosza? A jak personel medyczny korzysta z takich filtrów to co ile je zmieniają? Jak to się ma do tego:

Jaką żywotność ma filtr P3 lub P2?


To co istotne, to filtry stosowane w tego typu maskach mogą być stosowane wielokrotnie. Według danych udostępnianych w broszurze informacyjnej 3M pochłaniacze klasy P mogą być użytkowane nawet przez 40 godzin (pracy) lub przez cały
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bioly: ta informacja dotyczy pyłu, w przypadku zagrożenia biologicznego jest inaczej, teoretycznie powinno się wywalać filtr po całym dniu pracy chyba że możesz do zdezynfekować to możesz użyć ponownie.

Ja robię tak że idę na zakupy a po powrocie od razu piekarnik, bo jeśli są tam wirusy to przechowywanie tego na później to duże ryzyko.
@bioly: Dokładnie w tym rzecz ze ubierasz nowy filtr i idziesz w skażony teren. Możesz być w tym terenie np 40h ale jak wrócisz to filtr powinien być zutylizowany. Tak jest wg instrukcji. Tak się zaleca w przypadku skażenia biologicznego. Jeśli użyjesz go ponownie to nie znaczy ze już nie działa ale jest skażony i nie powinno się go więcej używać. Kupowałem takie filtry jakiś czas temu po 30 zł. Teraz
@DOgi: gdzie zdobyć na rynku takie tkaniny P2/P3? Kupiłbym kilka m2 i docinał na wymiar do filtra, a w gorszych czasach odkażał w piekarniku...
Tkanina HEPA też się nada?
Jak wygląda ranking tkanin względem ochrony przed #koronawirus? P3>P2>HEPA?
@DOgi: czytam... i wychodzi na to, że F9 ma skuteczność filtracji dla cząsteczek 0.4 μm - 70%
E11 - 95%
E12 - 99,5%
H13 - 99,95%
więc F9 to lepsze niż nic, ale nie jest to jeszcze poziom maseczek P2/P3
@DOgi: F9 braliśmy łącznie z 4 miejsc i ... za każdym razem wszystkie miały inne parametry. Dlatego w specyfikację naszej maski wpisalismy wartość tej z badaniami Europejskimi wykonanymi w Europie na bazie ISO16890. Co do dezynfekcji termicznej nie mamy jeszcze wyników badań i dlatego zalecilismy alkoholowe