Wpis z mikrobloga

Witam. Jestem posiadaczem audi a3 8p 1.9tdi 2006r. Jakiś czas temu zlamal mi sie kluczyk w stacyjce, ulamal sie przy samym koncu i udalo sie dorobić kluczyk (brak zapasowego). Od tamtego czasu nad stanem licznika widnieje napis SAFE oraz nie moge otworzyć zadnej szyby. Jakies propozycje co moge zrobic aby te szyby z powrotem działały?
#audi #motoryzacja #pytanie #auto #mechanikasamochodowa #elektronika
  • 14
Podobno wystarczy odpiąć akumulator i go podładować, podłączyć, przekręcić parę razy kluczyk w pozycji zapłon (z 3 razy styknie) i spróbować za 4 razem odpalić. Brzmi głupio ale słyszałem że działa oraz z tego co czytałem to licznik w jakiś sposób jest połączony akumulatorem. ¯\_(ツ)_/¯
@sk700: auto normalnie odpala jezdzi i wgl. Kluczyk ulamal sie przy samym grocie (tak to sie nazywa chyba) i jak sie zlamal w stacyjce to wystawal z pol centymetra, wyciagnalem go i gosciu na podstawi tego dorobil klucz.
@taz1k ten złamany klucz to był scyzoryk czy prosty? Klucz dorabiał elektronik czy kluczykarz? To co obserwujesz to w tym aucie klasyczne objawy gdy immo nie rozpoznaje kluczyka, pewnie masz też problem z klimatyzacją. To że auto odpala może wynikać z wyłączenia immo w sterowniku silnika. Niestety ten licznik jest zajebiście ciężki jeśli chodzi o zakodowanie nowej pestki, dlatego możliwe że ktoś komu oddałeś auto nie potrafił tego zrobić i po prostu
@sk700: klucz dorobilem u zwykłego kluczykarza. Zalezy mi tylko aby te szyby dzialaly, a ten napis safe to #!$%@?. Auta nie mam zamiaru sprzedawać
@taz1k przyłóż złamany klucz do tego w stacyjce i odpal auto. Daj znać czy w ten sposób zadziałają. Jak tak to są dwie opcje, albo wydłubać pestkę immo ze starego klucza co będzie zajebiście ciężkie bo ona jest z cienkiego szkła przyklejona zajebiście mocnym klejem albo dorobienie nowej co będzie kosztowało.
@taz1k z tego zdjęcia ciężko to ocenić ale wygląda, że wystarczy wymienić sam grot w starym kluczyku. Tam przy samym grocie masz taką małą dziurkę. Jak masz to przyłóż do niej torxa T5 i stuknij delikatnie. Powinien z drugiej strony pojawić się taki pin blokujący grot, wyciągnij go kombinerkami i spróbuj wyjąć resztkę grota z kluczyka. Jak wyjdzie obejrzyj dokładnie to miejsce w którym siedział grot. Jak nie jest uszkodzone to po
@sk700: Ale myslisz ze przez to szyby sie nie otwieraja? Bo zapomnialem wczesniej napisac ze jak kluczyk sie zlamal to od tego momentu szyby tez sie nie otwierają
@taz1k na 99% tak. Aby być pewnym na 100% przyłóż ten pilot do nowego kluczyka w stacyjce tak aby czytnik immo odczytał z niego pestkę i odpal auto.