Wpis z mikrobloga

W każdym porządnym państwie została już podjęta decyzja odnośnie #matura, tylko w Polsce #!$%@? nie mogą nic powiedzieć, bo wybory. Tysiące ludzi żyje w niepewności czy się uczyć czy nie, w dodatku są też przypadki uczniów, gdzie ich rodzice pracują w szpitalach na pierwszym froncie walki z epidemią. Nie ma co bronić rządu, że zwlekają z decyzją, że i tak trzeba być gotowym na 4 maja.
Decyzja już dawno powinna zapaść, chociaż informacja, że matur w terminie nie będzie. Nie wiem jak Wy, ale ja nie potrafię się przygotować na tego 4 maja, tak jak bym chciał. Przecież widzę co się dzieje w Polsce i na świecie i to odbiera chęci rzetelnej nauce
  • 11
@LonNon: Francja: odwołane
Austria: Przesunięte co najmniej o 2 tygodnie
Czechy: jeżeli szkoły nie zostaną otwarte do 1 czerwca - matury odwołane
Niemcy: przeprowadzają, ale z wszelkimi środkami bezpieczeństwa. Wg szefa CKE - w Polsce rozwiązanie nierealne
Wielka Brytania: A Levels odwołane
Międzynarodowa Matura - odwołana
Chiny - matura przesunięta na czerwiec
@AlexRk: Tylko z tego co słyszałam to IB cześć ocen ma wystawiana wcześniej, z A levels tez slyszlaam ze u nich dało się to rozsądnie rozwiązać bo coś tam, a u nas odwołując zrobiłby się większy syf niż przesuwając
@AlexRk Matura będzie normalnie. No chyba, że czegoś nie wiemy i sytuacja jest poważniejsza albo do tego czasu jeszcze się rozkręci. Ale obstawiam albo w terminie w maju ze środkami bezpieczeństwa albo po prostu zrobią w czerwcu. Najlepsza opcja to ta druga ale rząd boi się swoich decyzji bo wtedy wybory również odsuwają w terminie. Więc obstawiam, że ich naprawdę #!$%@? i zostawią terminy tak jak są XD.
ają z decyzją, że i tak trzeba być gotowym na 4 maja.

Decyzja już dawno powinna zapaść, chociaż informacja, że matur w terminie nie będzie. Nie w


@Ascendant_: potwierdzam. Tylko podludzia nie potrafią się przygotować do matury, szczególnie jak mają tyle wolnego czasu i tak duży dostęp do wiedzy na internecie.