Wpis z mikrobloga

@kj5: skoro buforuje szybciej, to znaczy że mniej zajmuje. Skoro mniej zajmuje, to znaczy że jest gorszy bitrate. Ale zaraz specjalnie dla Ciebie dokładnie to sprawdzę. Ja zawsze staram się słuchać muzyki tylko w HD - jak ktoś wrzuca coś na mikro i jest 480p, to od razu szukam w 720p. Ogólnie to często tę różnicę wyraźnie słychać, choć w nowszych filmach znacznie mniej.
  • Odpowiedz
@kj5: no ok, zapomniałem że obraz nie jest tam statyczny, więc może trochę zajmować. Ale spokojnie, zaraz sprawdzę dokładne wartości, ile zajmuje obraz i dźwięk w wersjach 480p, 720p i 1080p.

podsyłanie linków ze sztywno ustawionym HD uważam za baad move.


Zawsze staram się takie wrzucać. Oglądanie np. teledysków w 360p albo ogólnie filmów na YT uważam za psucie sobie wrażenia.
  • Odpowiedz
@kj5: może czas wybrać się do larygnologa i okulisty? Nie wyobrażam sobie dziś oglądać filmów DVDRip. Wszystko ściągam w minimum 720p, no chyba że nie ma... Tak samo to anime, które oglądałeś - 5 cm cośtam. Oglądałeś je z tego co widziałem na jakiejś stronie online. To jest dopiero grzech. Tam jest tyle szczegółów, że tak, jak autor recenzji na tanuki wspomniał - najlepiej oglądać je w możliwie najwyższej jakości.
  • Odpowiedz
@Chudy_: Ja to nawet RMVB oglądam :D

Nie są to problemy ze słuchem czy wzrokiem, po prostu od kiedy pamiętam miałem wolny internet i słabe osprzętowanie więc nie było sensu pobierać coś w wysokiej jakości bo i tak tego nie czułem.
  • Odpowiedz
@kj5: szczęśliwyś.. ja muszę zawsze się p-------ć z szukaniem płyt w 320kbps, bo przy niżej jakości często słyszę, że jest nie tak, i słuchanie muzyki mi nie sprawia przyjemności. :<
  • Odpowiedz
@kj5: kumpel nawet po miedzianych kablach ma na Neostradzie 20 Mb/s, choć w praktycze 16/17. Ale tylko dlatego, że niedaleko jest jakaś tam stacja TP, gdyby była kawałek dalej, to już niestety właśnie miałby jakieś 2 Mb/s.
  • Odpowiedz