Wpis z mikrobloga

Biuro rachunkowe z którym współpracuję już z 10 lat, zostawiam u nich ponad 20k netto na miesiąc, poinformowało mnie że za wpisanie danych z pieczątki ( + nr dowodu) do wniosku RDZ o zwolnienie z zusu na 3 miesiące życzy sobie 100zł netto.
Ręce opadaja
#januszebiznesu #firma #dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc #koronawirus
xspeditor - Biuro rachunkowe z którym współpracuję już z 10 lat, zostawiam u nich pon...

źródło: comment_15858986057jNISWrax9HBSKay3iJurW.jpg

Pobierz
  • 74
@Jaracz_Joint: w mojej branży jakoby taki networking i system poleceń działa doskonale.
Za brak kosztu fizycznego generuje dobry wizerunek u klienta, który to klient poleca mnie potem dalej. Doskonale na tym zarabiam.

Tutaj już kontaktowałem się z kolegami którzy także zostawiają w tym biurze konkretne pieniądze, i jakoś oni dziwnym trafem również są zniesmaczeni tą kwotą za wypełnienie adresu w druku RDZ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xspeditor: Rozwiązania masz trzy:

Wypełniasz sam

Płacisz za wypełnienie

Szukasz nowego biura które Ci to wypełni w ramach usługi księgowej

Ty wybierasz opcje czwartą:

Nie potrafisz się pogodzić z tym, że masz januszowe podejście i tylko narzekasz zamiast podjąć którąkolwiek z powyższych decyzji.
@xspeditor To złóż wniosek sam, jak uważasz to za januszerkę i tyle, bez płakania na wypoke. W czasie opisywania na wszystkie komentarze złożyłbyś ten wniosek dwa razy.
@xspeditor To gratuluję, niestety nie mam czasu na to, aby każdy wątek z bólem dupy czytać od deski do deski :)

Wniosek złożony, powtarzam wniosek złożony, za zaoszczędzone pieniądze na księgowości możesz się najeść pitcom z Dagrasso.
@xspeditor zmień kancelarie. O stałego klienta się dba i proponuje sie czasami coś ekstra. Jeżeli ten druk jest tak prosty to przesadzili moim zdaniem. Zmieniłbym kancelarię to następnym razem się zastanawia czy przyrządzić te 100 zł dla tylu lat współpracy. Dla mnie to wygląda tak jak z ofertą dla stałego klienta w sieciach komórkowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Benio_Czarodziej: w księgowości o stałego klienta nie trzeba dbać, jeśli biuro ma dobry marketing to taniej znaleźć nowego klienta niż oferować bezpłatne usługi, na dodatek przeniesienie księgowości to nie jest pstryknięcie palcami. Biura ksiegują firmy, a szanujące się i poważne firmy zdają sobie sprawę że wykonywanie usług kosztuje (w szczególności jeśli same świadczą usługi), więc każdy kto reprezentuje profesjonalne podejście do prowadzenia firmy nie jest zszokowany że trzeba płacić pieniądze za
@Jaracz_Joint: tylko idiota może myśleć że w jakimkolwiek biznesie nie trzeba o klienta dbać.
A dobry marketing nie bierze się od niezadowolonych klientów, szczególnie w mieście 15k mieszkańców gdzie jak jeden zaśiewa, to drugi na końcu miasta mu odowie.
Nie, księgowa ma rozliczyć twoje przychody i koszty. Wyliczyć Ci podatek ew,. podpowiedzieć jak możesz zoptymalizować przychód. I tak jak nie wypełnia za ciebie wniosku o założenie działalności tak nie będzie za ciebie wypełniała wniosków do dopłaty. Jedyne w czym ci pomoże to wyliczy czy się mieścisz w limicie przychodu.


@zadra15: No patrz, mi księgowa wypełniła wniosek o założenie działalności ( ͡º ͜ʖ͡º) Deal jest prosty