Wpis z mikrobloga

Biuro rachunkowe z którym współpracuję już z 10 lat, zostawiam u nich ponad 20k netto na miesiąc, poinformowało mnie że za wpisanie danych z pieczątki ( + nr dowodu) do wniosku RDZ o zwolnienie z zusu na 3 miesiące życzy sobie 100zł netto.
Ręce opadaja
#januszebiznesu #firma #dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc #koronawirus
xspeditor - Biuro rachunkowe z którym współpracuję już z 10 lat, zostawiam u nich pon...

źródło: comment_15858986057jNISWrax9HBSKay3iJurW.jpg

Pobierz
  • 74
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zadra15: eluwina, rano dostałem wyciąg dokumentów jakie mam itp, jestem juz po wstępnych rozmowach z 2 innymi biurami. Cena -20%

Więc ta twoja teoria jest z tyłka. Zresztą co tu kobietą ktora nic nie rozumie można dyskutowac
@xspeditor kopiuje i przyznaje jej rację.
"@xspeditor: po 1. to ty chcesz skorzystać z ulgi, po2. to nie jest zadanie księgowej wypełniać za ciebie świstki. po 3, jeśli to wpisanie tylko danych z pieczątki to usiądź i to zrób bo to jest w twoim interesie.
Ty za dodatkową pracę też chciałbyś dostać dodatkowe wynagrodzenie wiec #januszbiznesu to w tobie siedzi"

Masz Januszowe podejście do biznesu. Szanuj pracę innych to inni będą szanować
@xspeditor Różnica jest taka, że oni w tych 100 zł biorą na siebie ryzyko fakapu. Jak Ty sobie coś sam #!$%@?, to będziesz mógł się tylko rozpłakać. Jak oni - to wtedy możesz sobie z ich OC pociągnąć równowartość zwolnienia, którego z ich winy nie dostałeś, elo.

W pewnej mierze usługi prawne polegają na przyjęciu ryzyka za fakap.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xspeditor: ponieważ jest to dodatkową usługa. Jak oddajesz auto do mechanika i zapytasz czy by Ci mógł wyczyścić auto przy okazji to nie zrobi tego za darmo...

Swoją drogą cena z dupy, 30-60 zł netto to uczciwa kwota (w zależności od miasta)
@xspeditor: u mnie przy niedużej działalności robią takie rzeczy za darmo i bez problemu.
Płace 50-100 zł więcej miesięcznie niż znajomi, za to u nich jakaś delegacja na 2 minuty pisania to 30 zł dopłaty, JPK to było podniesienie opłat w góre i tak dalej.
Nigdy za nic dopłat nie biorą, chociaż czasem o prywatne rzeczy truje im mocno dupę, łącznie z bzdurami typu bitcoiny.
A, że po X latach wiedzą
@xspeditor: > źle to porownujesz. Jakbys miał abonament u mechanika. Bardziej tak.
masz abonament na naprawy chcesz, żeby ci auto umył to policzy ci dodatkowo. Każdy próbuje ci wytłumaczyć a ty dalej w zaparte. Nosacz Janusz pełną gębą. Ściana.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@xspeditor: nakreślę Ci pewną różnicę:

Twój pracownik, zatrudniony na etat zajmujący się sprawami księgowymi i kadrowymi

Vs

Zewnętrzna firma z którą nawiązujesz umowę na dany zakres usług

W pierwszym przypadku możesz wydawać polecenia pracownikowi, możesz od niego oczekiwać wykonywania pracy o ile nie wykracza poza zakres jego obowiązków. Jeśli ten pracownik, nazwijmy go ogólnie księgowy jest odpowiedzialny za prowadzenie księgowości twojej firmy, to możesz mu zlecić taki obowiązek. Czy on go
@Jaracz_Joint: @zadra15: czy wy jesteście głupi, czy po prostu nie potraficie czytać?

Sytuacja jest tego typu bęc ;

- płacę za usługi księgowe spokojnie 20% więcej niż jakbym włożył w to minimum wysiłku
- ponad 10 lat już tak pracujemy

W przypadku moim wypełnienie druku RDZ sprowadza się do wpisania adresu i postawieniu jednego krzyżyka.

Za to wycenili sobie 100zł.

Jeżeli wg was jest to ok, to raczej będziecie do
@Jaracz_Joint: u mnie jest to w sferze współpracy biznesowej. Jak pracuje z kimś jednorazowo/spot to mam inne podejście niż jak mamy dłuższą relację.

Tutaj płące stosunkowo dużo, ta sprawa do wykonania to jest błahostka niewymagająca nawet użycia mózgu, a ktoś chcący wykorzystać sytuację chcę dodatkowo 100zł. Ja bym nie był w stanie zaproponować czegoś takiego mojemu klientowi. Jak wykonuje dla kogoś przewozy z odprawą celną, i zmieniają się przepisy to za