Wpis z mikrobloga

@vasco_da_gama: Już pisałem wcześniej. Na świecie jest ok 1 miliarda ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie. Czyli takich, którzy do dyspozycji mają mniej niż 1,25usd dziennie.

I nadal - cały czas nie piszę o rozdawnictwie, tylko o wspieraniu rozwoju biednych regionów.
  • Odpowiedz
@justkilling: tak jak mówiłem, trzeba używać skrótów myślowych inaczej będę musiał wszędzie pisać eseje

Więc owszem nie straci swojej firmy lecz 'straci resztki kontroli nad firmą którą założył i jest dziełem jego życia'. Zadowolony czy dalej będziesz się czepiał szczegółów i łapał za słówka w sposób kompletnie nie zmieniający treści i wydźwięku moich argumentów?
  • Odpowiedz
I nadal - cały czas nie piszę o rozdawnictwie, tylko o wspieraniu rozwoju biednych regionów.


@TatoAktywny: a jak to zrobić? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to zainstalować w danym regionie sprawne struktury państwowe, nieskorumpowaną policję i armię oraz finansować edukację.

Jak dokładnie mieliby tego dokonać biali miliarderzy i to jeszcze w taki sposób żeby nie było kwiku o neokolonializm?
  • Odpowiedz
Nikt mu nie kazał sprzedawać, ma mi być go szkoda, czy jak?


@justkilling: no cała ta dyskusja zaczyna się od dywagacji na temat tego ile by to mieszkań Bezos mógł sfinansować sprzedając swoje udziały w Amazonie z jasnym wydźwiękiem że jest niemoralne że tego nie zrobił.

A porównanie z bułką nadal uważam za trafne ale widzę że się z tym nie zgadzasz więc jak widzisz nie ciągnę tematu bo ani
  • Odpowiedz
Pamiętam, w podstawówce miałem w klasie dziewczynę. Zajebiście inteligentna, świat mógł stać przed nią otworem. Tylko co z tego? Ojciec alkoholik, matka utrzymująca całą rodzinę. Dziewczyna skończyła liceum i zamiast na studia, to do roboty aby pomóc utrzymać rodzeństwo. Pomyśl teraz ile takich przypadków jest na całym świecie. A to byli i są ludzie, którzy mogli wynaleźć leki, nowe źródła energii, rozwiązywać problemy tego świata.


@TatoAktywny: Ale ta laska nie
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: Darmowe swiadczenia sa bardzo potrzebne i pomocne spoleczenstwu szczegolnie w swiecie gdzie dysproporcje sie powiekszaja isa czesto absurdalne, tyle ze te narzedzie uzywane jest zazwyczaj w zły sposób, bo nie wspiera ludzi ktorzy chca polepszyc swoj status, standard zycia tylko zazwyczaj służy do kupowania głosów najtanszym kosztem. Mamy wtedy skrajnosci, albo mocne przywileje dla najbogatszych gdzie rzadzi oligarchia lub bezsensowanie wydawanie pieniedzy dla najbiedniejszych ktorzy nic nie robia. Ludzie
  • Odpowiedz
@justkilling: no cała ta dyskusja zaczyna się od dywagacji na temat tego ile by to mieszkań Bezos mógł sfinansować sprzedając swoje udziały w Amazonie z jasnym wydźwiękiem że jest niemoralne że tego nie zrobił.


@vasco_da_gama: ja tylko wytknąłem jakimi zyskami operuje amazon żeby pokazać ze jego pomoc jest absolutnie możliwa bez udziału darczyńców, w całej dyskusji mieszkaniowej nie brałem udziału, bo to frazes

No chyba że masz jakiś
  • Odpowiedz