Wpis z mikrobloga

@karlikowa: łatwiej by było znaleźć kogoś kto nie miał z tym problemów po antydepresantach.
zmniejszenie / zanik libido, trudności w osiągnięciu orgazmu, zmniejszenie doznać jest normalne po tych lekach (serotonina to reguluje w organizmie między innymi).
Niektóre ssri mają mniejsze szanse to wywołać niż inne, jak dla Ciebie to ważne to może zmień?
moklobemid w najgorszym wypadku, ten lek tego praktycznie wcale nie wywołuje (ale to nie ssri)
  • Odpowiedz
@karlikowa: niezbyt, mówił, że tak jest i tyle. Szybko wraca po odstawieniu, zanim nawet syndrom odstawienny się skończy. Niektórym nie wraca tylko po odstawieniu nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://pl.wikipedia.org/wiki/PSSD
wnioskuje to co mówiłem po braniu latami psychotropów (z 14? leków) i paru badaniach, nie opinii lekarza.
  • Odpowiedz
@karlikowa: z 90% osób ma na jakimś etapie SSRI problemy z libido. Moje zaczęły się 2-4 miesiące po rozpoczęciu brania i skończyły miesiąc po zupełnym odstawieniu. Nie widziałam postępów kiedy zmniejszałam dawki - przy 25% początkowej mocy paroksetyny, libido było ciągle niskie.
  • Odpowiedz
@POTEZNA_HAUBICA czytaj ze zrozumieniem. To Ona ma problem z libido , jak nie znasz rozwiązania problemu to nie spamuj tematu który jest bardzo poważny ( masa osób walczy z dysfunkcjami seksualnymi po lekach antydepresyjnych często rozpadają się rodziny )
  • Odpowiedz
@Koraliki: bupropion już ma zadaje się tańszy zamiennik refundowany za 50zł. ja bym próbował, też biorę ssri na lęki a psychiatra mi go kiedyś proponował dodatkowo do ssri.
jeszcze jest trazodon którego czasem się używa aby zmniejszyć dysfunkcje seksualne po ssri.

można zmienić ssri na inny (escitalopram albo duloksetyne? tu to rzadziej występuje), one z różną częstotliwością powodują dysfunkcje seksualne. albo na moklobemid przejść który tego praktycznie nie wywołuje.
  • Odpowiedz