Wpis z mikrobloga

Drażnią mnie wykopowicze, którzy do każdego postu o koronawirusie muszą dodać adnotację, że Polska to państwo z dykty, trocin, kartonu czy czegokolwiek. Na jakiej podstawie uważają, że w innych krajach stoją szklane domy, a tylko u nas nie? Jedyny kontakt tych patologicznych narzekaczy z obcymi krajami, to wycieczka szkolna do Berlina w podstawówce i takie mają pojęcie o regułach i przepisach panujących za granicą.
Pozdrawiam z Danii, kraju, którego oficjalne stanowisko to: "nie wykonujemy testów osobom mającym kontakt z chorymi, ani chorym, za wyjątkiem osób, które trafiły na intensywną terapię". Kwarantanna tutaj nie obowiązuje też rodziny chorego. O dziwo nikt tu nie sra z tego powodu do własnego gniazda.
Nie podoba się wam coś? Krytykujcie, ale bez dodatku, że "Polska taka, sraka", bo to brzmi, tak jakby gdzie indziej było cudownie, a nie jest. Krytykujcie konkrety i jeśli nie wiecie, jak jest za granicą, to nie sugerujcie, że tylko u nas jest źle. Cieszy was ten festiwal antypolonizmu i nienawiści do własnego kraju? Jak niskie poczucie własnej wartości musi mieć człowiek, który uważa własny naród (więc siebie również) za najgorszy na świecie? Żyjecie w jakiejś negatywnej bańce. W innych państwach równie często zapadają błędne lub nielogiczne decyzje. A w porównaniu do środków podjętych w Polsce, to niewątpliwie Dania jest państwem z dykty i kartonu. I założę się, że w innych krajach nie jest dużo lepiej.
#koronawirus #polska
  • 124
@ryba_twojej_mieczty: Za dużo sentymentalizmu i ślepego patriotyzmu u ciebie. Ja rozumiem tych ludzi, bo sam czuję się #!$%@?. Państwo to nic innego jak taki usługodawca, któremu płacę abonament w postaci podatków. A że płacę kupę podatków, to odczekuję sporo w zamian. Serio, czasem wieczorami zastanawiam się czy warto było wracać do polski, tylko po to, żeby płacić mniejsze podatki w porównaniu do takich niemiec czy szwajcarii, skoro tam przynajmniej wszystko działało,
@ryba_twojej_mieczty: w miedzyczasie w rzeczywistosci:

This Sunday, the Danish government struck a historical deal with trade unions and employers’ associations to stop mass layoffs during the quarantine. During the next three months, the state will cover 75 percent of the wages of workers threatened by job loss, up to $3,300. Companies will cover the remaining 25 percent, while workers will give up five days of paid vacation time — in other
@ingroom Tyle artykuły, a rzeczywistość jest taka, że w pracy posypały się nie tyle zwolnienia, co urlopy bezpłatne na czas nieokreślony. Dotknęło to np. większości pracowników w zakładzie męża, przy czym on sam rzeczywiście dostał możliwość skorzystania z tej "poduszki" dopłat. Dlaczego jedni mogą, a inni nie? Żeby otrzymać teraz wynagrodzenie należy być zrzeszonym w związku pracowniczym, to nie jest obowiązkowe, więc część ludzi się na to nie decyduje. Wszystkie te osoby
Drażnią mnie wykopowicze, którzy do każdego postu o koronawirusie muszą dodać adnotację, że Polska to państwo z dykty, trocin, kartonu czy czegokolwiek. Na jakiej podstawie uważają, że w innych krajach stoją szklane domy, a tylko u nas nie? Jedyny kontakt tych patologicznych narzekaczy z obcymi krajami, to wycieczka szkolna do Berlina w podstawówce i takie mają pojęcie o regułach i przepisach panujących za granicą.


@ryba_twojej_mieczty: Aha, nie mogę nazwać Polskę krajem
@ryba_twojej_mieczty: Ten portal to skupisko hejterów bez wartości, plujących jadem na wszystko dookoła. Znam ten typ osobowosci i wiem że robią to przez porażki życiowe lub są opłacani dla siania dezinformacji. Na żadnym innym portalu nie widziałem tyle antypolskości co tutaj. Na szczęście są też normalni ludzie jak Ty. Naród to siła i wspólnota o którą trzeba walczyć. Pozdrawiam
@ryba_twojej_mieczty Spróbuję Cię nie zaatakować. Polska w wielu tych przytykach jest ogólnikowym określeniem obecnego rządu i ich wyborców/ludzi omamionych propagandą. Bo widzisz, to co ludzie z odrobiną intelektu zdążyli zauważyć już za poprzedniej kadencji PiS (tutaj inwektywy i narzekania dot ich działań/programu/populizmu) w momencie kryzysu, jakim jest pandemia i widmo krachu gospodarczego po prostu przelewa się na większą część społeczeństwa. Podświadomie chcemy by było lepiej, jesteśmy nawet sami przekonani, że nasze osobiste
Temperatura i Słońce - Maltańska

Zarobki - Islandzkie

Ceny paliwa - Wenezuelska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gościnność - Gruzińska


@Niebadzlosiem: Temperatura i Słońce - Maltańska XDDDD Pojedz sobie tam na wakacje, tam od asfaltu daje taka wysoka temperatura ze juz nie przejmujesz sie piekielnym sloncem - polowe dnia spedzasz w domu bo jest zbyt goraco, dla mnie osoby lubiacej wysokie temperatury - we Wloszech nie narzekałem, chorwacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@ryba_twojej_mieczty: ale nie dogodzisz polakom z wykopu. To wieksze janusze niz ich rodzice z mentalnoscia homosoviectus.
Brak zakazow - zle bo sie choroba roznosi
Sa zakazy - zle bo hur dur chcom im zabrasc wolnosc
5k mandatu - kpina, w dupie to miliardy musza placic!
30k - hehehe i tak nikt nie zaplaci.

Na wykopie to trzeba byc idiota zeby robic cos innego niz ogladanie memow, a Ty sie przemujesz jakby
Pozdrawiam z Danii, kraju, którego oficjalne stanowisko to: "nie wykonujemy testów osobom mającym kontakt z chorymi, ani chorym, za wyjątkiem osób, które trafiły na intensywną terapię". Kwarantanna tutaj nie obowiązuje też rodziny chorego. O dziwo nikt tu nie sra z tego powodu do własnego gniazda.


@ryba_twojej_mieczty: dobrze, że Korea i Tajwan nie wiedzę że wystarczy nie robić testów - tylko czemu Korea i Tajwan dają sobie radę z epidemią a Dania