Wpis z mikrobloga

Drażnią mnie wykopowicze, którzy do każdego postu o koronawirusie muszą dodać adnotację, że Polska to państwo z dykty, trocin, kartonu czy czegokolwiek. Na jakiej podstawie uważają, że w innych krajach stoją szklane domy, a tylko u nas nie? Jedyny kontakt tych patologicznych narzekaczy z obcymi krajami, to wycieczka szkolna do Berlina w podstawówce i takie mają pojęcie o regułach i przepisach panujących za granicą.
Pozdrawiam z Danii, kraju, którego oficjalne stanowisko to: "nie wykonujemy testów osobom mającym kontakt z chorymi, ani chorym, za wyjątkiem osób, które trafiły na intensywną terapię". Kwarantanna tutaj nie obowiązuje też rodziny chorego. O dziwo nikt tu nie sra z tego powodu do własnego gniazda.
Nie podoba się wam coś? Krytykujcie, ale bez dodatku, że "Polska taka, sraka", bo to brzmi, tak jakby gdzie indziej było cudownie, a nie jest. Krytykujcie konkrety i jeśli nie wiecie, jak jest za granicą, to nie sugerujcie, że tylko u nas jest źle. Cieszy was ten festiwal antypolonizmu i nienawiści do własnego kraju? Jak niskie poczucie własnej wartości musi mieć człowiek, który uważa własny naród (więc siebie również) za najgorszy na świecie? Żyjecie w jakiejś negatywnej bańce. W innych państwach równie często zapadają błędne lub nielogiczne decyzje. A w porównaniu do środków podjętych w Polsce, to niewątpliwie Dania jest państwem z dykty i kartonu. I założę się, że w innych krajach nie jest dużo lepiej.
#koronawirus #polska
  • 124
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty: dokładnie... próbowałam już o tym parę razy pisać na wykopie, ale ci swoje jak zwykle, nie przegadasz. Sama mieszkam w Irlandii, znajomych mam z całego świata, a rodzinę w Polsce, więc na bieżąco wiem co się dzieje. I w Polsce zdecydowanie radzą sobie lepiej niż u mnie w Irlandii na przykład. Irlandia w sumie idzie śladem Polski, ale z opóźnieniem, przez co też i już teraz mamy więcej zachorowań (a
  • Odpowiedz
Nie chce mi się nawet odpowiadać na pojedyncze komentarze tutaj ale napisze wam jak jest we Francji;
- wybory zostały przeprowadzone przy szalejącym już wirusie i informacja o nim została zatajona.
- wszystkie firmy które nie są istotne dla codziennej egzystencji są zamknięte a ja sam już miesiąc siedzę w domu.
- Pomijam fakt że Francuzi nie stosują obowiązku kwarantanny w gettach opanowanych przez imigrantów.
- dorośli i dzieci również mają zakaz
  • Odpowiedz
@kezioezio: To po co tu siedzisz skoro jest tak źle? Ja nie udaje że tu jest super bo wiele rzeczy jest do naprawy i sam to chętnie manifestuje. Też mam pewne porównanie bo mieszkałem w kilku krajach i wiem że każdy kraj ma swoje problemy. Chodzi o to aby wyrażać konstruktywną krytykę kiedy jest powód a nie obrzucać swój kraj gównem przy każdej okazji.
  • Odpowiedz
Jak niskie poczucie własnej wartości musi mieć człowiek, który uważa własny naród (więc siebie również) za najgorszy na świecie?


@ryba_twojej_mieczty: o, i to są bardzo dobre słowa. Ci wszyscy, którzy tak plują chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że mówią też o sobie. :)

A większość z nich i tak nigdy nie była dalej niż poza granicami z swojego powiatu także ten.
  • Odpowiedz
@Rafal90:

To po co tu siedzisz skoro jest tak źle?


Wróciłem, bo mam zagranicznych klientów, którzy płacą w Euro i jeszcze płacę niższe podatki.

Chodzi o to aby wyrażać konstruktywną krytykę kiedy jest powód


Przecież wyrażenie "chlew obsrany gównem" nie pojawia się w losowych wpisach, tylko w adekwatnych sytuacjach. Dodatkowo te komentarze zazwyczaj zawierają konstruktywną krytykę. Ja napisałem ci wyżej dlaczego tutaj mieszkam i dlaczego uważam ten kraj za państwo teoretyczne.
  • Odpowiedz
@Dusha: wbrew jakiemu prawu? Dzisiaj przeglądałem konstytucję na szybko ale nie znalazłem coś co mogłem zinterpretować że zostało złamane. Takie ograniczenie w poruszaniu się jest możliwe że względów medycznych jeżeli są w ustawie. To rozdział 2 jakby kogoś interesowało.
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty: ja też pracuje w Danii i po prostu zygac mi się od tego srania na Polskę na tym portalu. Nie wiem, co jeszcze tu robię, powinna być opcja grupewego czarnolistowania wszystkich użytkowników co śledzą patostreamy i resztę gówna, to content może by się poprawił.
  • Odpowiedz
Pozdrawiam z Danii, kraju, którego oficjalne stanowisko to: "nie wykonujemy testów osobom mającym kontakt z chorymi, ani chorym, za wyjątkiem osób, które trafiły na intensywną terapię". Kwarantanna tutaj nie obowiązuje też rodziny chorego. O dziwo nikt tu nie sra z tego powodu do własnego gniazda.


@ryba_twojej_mieczty: po co mieliby to robić? przecież to zupełnie słuszne decyzje.

festiwal antypolonizmu


:-----DDDDDDD
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty A ja pisząc że mamy państwo z dykty mam na myśli że nasze państwo jest z dykty, a nie że inne państwa nie są. Celem mojej wypowiedzi nie jest chwalenie innych państw. Mnie inne państwa mniej obchodzą, bo żyję w Polsce. Za granicą to może być kiła i mogiła, nic mi to nie zmienia, ja i tak chcę żeby w w Polsce było dobrze.
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty: bo to polityczni funkcjonariusze, wszystko muszą sprowadzić do polityki i jaka to obecna partia jest zła, a inne cud miód malina. Za mało testów? Wina złej partii, a nie tego, że od 30 lat nikt nie zadbał o odpowiednią ilość laboratoriów sanepidowych. Nie wprowadzają stanu wyjątkowego? Na pewno to przez wybory, a nie z powodu konieczności wypłacenia każdemu podmiotowi odszkodowań jeśli wprowadzi się taki stan, co w połączeniu ze światowym
  • Odpowiedz
@Dusha: w sensie masz na myśli że ta "Ustawa z 2008 o zapobieganiu oraz zwalczaniu ..." jest niekonstytucyjna?

konstytucja wymaga ustawy, a ta deleguje to do rozporządzenia, co jest niekonstytucyjne.


Po jakich tekstach powinienem to googlować/szukać aby potwierdzić twoje słowa?
  • Odpowiedz