Wpis z mikrobloga

  • 237
Czy Wam też się wydaje czasem jakby to był jakiś sen? Przy różnych sytuacjach w życiu czuje je tak jakby całym sobą, a obecną bym porównał do obserwacji z boku z podświadomym niedowierzaniem w to co się widzi i słyszy.

To jest jakiś mechanizm wyparcia? Jak się nazywa w psychologii takie zjawisko?

#koronawirus #psychologia
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@BosoPoTrawie Jak się objawiają te napady? Oprócz tego co napisałem przeważnie mam dobry nastrój, ale co jakieś 2 dni zazwyczaj wieczorem mam silny napad smutku i przygnębienia (jutro pewnie znowu będzie ok). Nie umiem tego opisać. Mógłbym się popłakać gdybym sobie na to pozwolił, ale z drugiej strony MYŚLI są normalne i niewspółmierne z tym fizycznym odczuciem. Dziwne to.
  • Odpowiedz
  • 0
@BosoPoTrawie Współczuję serio. Dobrze, że przynajmniej żyjemy w dobie internetu, co moim zdaniem czasem ułatwia przeczekanie gorszych epizodów poprzez odwracanie uwagi w swój preferowany sposób.
  • Odpowiedz
@Zigfriddo: mam podobnie. Docieraja do mnie te informacje, mają na mnie wpływ, bo cykam się iść na trening na rower, ale nadal czuję się mentalnie, jakby to się działo obok mnie, jakbym czytał dobra książkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zigfriddo: Też mam czasami podobnie, u mnie to wygląda tak, że np. gadam z kumplem i w pewnym momencie coś jakby pociąg mnie p--------ł, strasznie dziwne uczucie. Wydaje mi się jakby wszystko było oddalone, mogę wszystko jak w jakimś RPG XD
  • Odpowiedz
@BosoPoTrawie: Tym bardziej, że masz dziecko i odpowiedzialne stanowisko polecam spróbować. Będziesz miała mniej problemów i wyrzeczeń. Nie mówie tu o jeździe na lekach doraźnych jak Xanaxy czy inne benzo, tylko o lekach SSRI, które mają działanie docelowe i rzeczywiście stabilizują Twój stan (w moim przypadku Sertralina np)
  • Odpowiedz
@BosoPoTrawie ja dziś prawdopodobnie paniką wywołałem sobie podniesioną temperaturę i bólu w klatce piersiowej na trzy godziny. I tak prawie codziennie, inne objawy. Wspaniały czas na zaburzenia lękowe.
  • Odpowiedz
@BosoPoTrawie: Ja miałem zupełnie absurdalne lęki rok temu, rozwaliło mnie kompletnie. Tez mam odpowiedzialna pracę, mój syn mial wtedy półtora roku. Dostałem SSRI, chodziłem na terapię i jak ręką odjął. Naprawdę polecam - zero skutków ubocznych.
  • Odpowiedz