Wpis z mikrobloga

@adowu: Jeżeli pracodawca, nie przeprowadził procedury zwolnień grupowych (przy założeniu, że zwolniono w miesiąc przynajmniej 30 osób na umowie o pracę) to zwolnienia były dokonane bezprawnie. Pracownicy, których bezprawnie pozbawiono posady, mogą wystąpić o odszkodowania bądź przywrócenie do pracy do Sądu Pracy. Jeżeli jakaś firma tak zaryzykowała to muszą mieć zajebiste kadry. W sądzie pracy wszystkie sprawy ta firma przegra właściwie z automatu...
@adowu: @Blob_Morderca: @firstlo: Mój ojciec parę dni temu mówił, że sam będzie musiał zwolnić teraz 300 ludzi, a jest kierownikiem w dużej fabryce. Te wpisy nie biorą się z dupy. Jak firmy produkcyjne stoją, to ci najniżej lecą pierwsi w na odstrzał. Ich najszybciej się zatrudnia i najszybciej zwalnia.
@CytrynowySorbet czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem, że Ty stracisz pracę, tylko że uświadomisz sobie, że to prawda, czyli, że wielu ludzi rzeczywiście traci pracę. Nie odpisuj mi już, bo nie będę dyskutował z amebami. Udanego dnia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tikyo: Raz, że na prawomocny wyrok sądu naczekasz się minimum z rok, może półtora. Dwa, nie będziesz przecież siedział wtedy na bezrobociu tylko znajdziesz inną pracę, z której nie sądzę abyś chciał z powrotem wracać do starej. Trzy, że w takiej firmie nie masz już przyszłości. Zapomnij o awansie, rozwoju, dobrym podejściu szefa. Moim zdaniem nic dobrego z tego nie wyjdzie.