Wpis z mikrobloga

@Blob_Morderca: Niekoniecznie.
Średnio duża montownia w Polsce potrafi mieć ponad 1000 pracowników z czego spokojnie te 150 może być zatrudniona na agencje/tymczasowo.
Wiec przy spadku zamówień oni pierwsi lecą.
Po to min. zatrudnia się tymczasowo...
  • Odpowiedz
@adowu: TO PRZEZ TOTALNA OPOZYCJE MARSZAUKA GROCKIEGO CO NIE CHCE PONADPARTYJNIE PUŚCIĆ USTAWY - TARCZY DLA PRZEDSIEMBIORCÓW PRZEZ SENAT!!!!!!!!!!

  • Odpowiedz
@Blob_Morderca: jak zobaczysz podobny wpis któryś raz z kolei, to pewnie będzie fejk. Natomiast jak kolega wyżej napisał wiele osób pracuje tymczasowo/ ma umowę na czas określony, im nawet nie trzeba wręczać wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
@adibor masz rację, nie ukrywam, że widzę wszystko z perspektywy osoby zatrudnionej na umowę o pracę na stałe. w takim przypadku zwolnienie 150 osób to już zwolnienie masowe. zobaczymy jakie dane poda GUS za kwartał
  • Odpowiedz
Mnie i kolegę Zwolnili/. Było nas 4 w wydziale i zostanie 2. Najkrócej pracowałem z kolegą dlatego mnie Zwolnilo i kumpla :/
  • Odpowiedz
@adowu: Niewiem czego oczekują ludzie na gównoumowach. Pewnie 3miesięcznej odprawy i zasiłku przez rok. Każdy kto pracuje na innej umowie niż umowa o pracę chyba wie z czym to się wiąże.
  • Odpowiedz
@adowu: Gówno prawda. Przy 150 osobach musi być przeprowadzony proces zwolnień grupowych. Same konsultacje zwolnień grupowych trwają 20 dni....
  • Odpowiedz