Wpis z mikrobloga

@Myniu: Czesc wszystkim, zwracam sie z pytaniem do tych obcykanych w #podatki #urzadskarbowy #pit #prawopodatkowe
Studiuje zagranico i potrzebne mi jest zaswiadczenie o zarobkach rodzicow, niby rzecz prosta do ogarniecia, ale nie koniecznie w moim wypadku, po kolei: ojciec zmarl dwa lata temu, od tego czasu nie utrzymuje kontaktow z matka(toksyczna motzno; po smierci meza jeszcze bardziej jej odpalilo), ale Ordnung muss sein i musze w jakis sposob wykazac zarobek matki. Do czasu smierci ojca zalatwialem to zaswiadczenie z nim(rozliczali sie wspolnie). Jest jakas opcja zeby wyciagnac jej dochody ze skarbowki? Moze z zakladu pracy? Jakas ustawa/ przepis na ktory moglbym sie powolac? Ciezki temat, co?
  • 8
@tomkowz: @OsSikorskiego: gdyby bylo to takie proste juz dawno bym to zrobil, problemem jest to ze z nia sie nie da #!$%@? nic zalatwic (ani pogadac), a ze mnie robi sobie kozla ofiarnego, zupelnie jak przez 40 lat ze swojego meza- nie chce wchodzic w szczegoly, bo temat nie jest dla mnie przyjemny. Dlatego chcialbym sie dowiedziec czy jest jakas mozliwosc "prawna" albo moze "oficjalna".