Wpis z mikrobloga

@Bios: ale kombinujesz, zapraszam do Holandii, pracowałem fizycznie na warsztacie, odlewanie form, betonowych, akrylowych, dość ciężko fizycznie i jeździłem sobie rowerkiem do zimy, 12km. Pracowałem też w hotelu w którym musiałeś być ogólny i przyzwoicie pachniec, dojezdzalemem 15km, zlew, dobry dezodorant i nigdy nie usłyszałem zastrzeżeń, w tym kierunku heh.

Z perspektywy czasu muszę przyznać, że byłem wtedy w świetnej formie i mogłem więcej euro przepic, teraz siedzę w PL
  • Odpowiedz
@dorszcz: piękne fikołki umysłowe. Najbardziej mi się podoba 15km dziennie osiągalne rowerowo (dla każdego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i piękne i zdrowe społeczeństwo jak w Holandii, gdy tylko auta znikną.
  • Odpowiedz
@Bellie: u mnie urządzenie waży +40kg i sporo serwisu mam z rękami w górze, także no.

@T1001: Za gówniaka przesiedziałem nie jedną zimę w NL, dojazd do pracy rowerami 5-7km.
Najgorsze było jak zaczynało padać, 2tyg lało dzień w dzień, no bardzo przyjemnie się jeździło, bardzo.

Dziś na rower/rolki i inne aktywności siadam z przyjemności i mam na to czas, bo dojazd autem zajmuje mi parę minut, a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MMARS: przecież zanieczyszczenia nie mają tylko jednego źródła. Znieczyszczją samochody, ogrzewanie, i zakłady przemysłowe. Samochodów jest mniej i już się powietrze poprawiło, ale przez kilka dni było chłodniej, ludzie nadal palą w plecach, zwłaszcza, że siedzą w domach. Zakłady też ciągle działają. Ale ogólnie dzięki wirusowi zanieczyszczenie się zmniejszyło znacznie w wielu miejscach na świecie.
  • Odpowiedz
@ZbrodniarzWojenny: sam się zamknij w Tworkach foliarzu. Gdzie ja pisalam o jeździe w kiepskich warunkach, albo zimą? Wtedy bez problemu można się przesiąść na auto. Ja piszę o minimalizacji używania aut/autobusów, a nie eliminacji. Dla wszystkich byłoby zdrowiej, oszczędzalibyśmy na służbie zdrowia, na chorobach związanych z otyłością, ale po co! Najlepiej się nażreć jak świnia, później przed telewizorek, a do spożywczaka obok podjechać autem, bo wielki pan nie będzie chodził!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LuoXiahong: jak masz dobrą kondycję i odpowiednie ubranie to się nie spocisz. Wiadomo, że jak ktoś się w ogóle nie rusza i zacznie jeździć na rowerze to będzie cały mokry po 1 km. Ale po miesiącu, dwóch jeżdżenia już się przyzwyczaisz i będzie ok. Dla ludzi z dobrą kondycją 10km ma rowerze to jak spacer 10 minutowy. W Holandii wszyscy jeżdżą rowerami cały dzień tam i spowrotem i nikt nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bellie: masakra, widać że niektórzy za bardzo kochają swoje piwne brzuchy żeby myśleć o jakimś piekielnym rowerze xD Mój tata ma prawie 60 lat, a spokojnie robi na rowerze kilkadziesiąt km dziennie dla przyjemności, nawet jak pada. Mam też znajomych którzy jeżdżą cały rok, nawet w zimie. Jasne sama bym wolała lepsza infrastrukturę, bo niektórymi drogami strach jeździć między samochodami, ale powoli buduje się coraz więcej dróg rowerowych :)
  • Odpowiedz
@nika_blue: poza tym zauważyłem efekt odwrotny - od kiedy więcej się ruszam, tym, mam wrażenie, szybciej i intensywniej się pocę przy dowolnym, nawet małym wysiłku - szybciej też to pocenie ustępuje.
  • Odpowiedz
@ZbrodniarzWojenny:

15km na rowerze w deszczu albo w upale XD no i porównywanie klimatu Holandii do klimatu Polski

was trzeba leczyć na łeb, w tworkach pozamykać i pasami związać

Leczyć można kogoś, kto rokuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ich się powinno po prostu zapakować w samolot i wysłać do tej idyllicznej Danioholandii.
  • Odpowiedz
@Bellie:

Jakbyśmy się przesiedli wszyscy na rowery to korków by nie było i społeczeństwo byłoby zdrowe i ładniejsze - jak np. w Holandii( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jakbyśmy zdelegalizowali alkohol, szlugi i patostrimy, to byśmy byli ładniejsi, że hoho. I jeszcze obowiązkowa przebieżka o 4 rano, w każdym domu urzędnik z Ministerstwa Zdrowia i Piękności Narodu, który będzie ją kontrolował. Do tego zakaz rozmnażania się - nic tak nie zmniejszy śladu węglowego...

i co z tego? To każdy jeździ do pracy 100 km jak w Stanach? Raczej nie. Większość ludzi podjeżdża do pracy od 1km
  • Odpowiedz