Wpis z mikrobloga

Mirku. Akumulator sam się nie naładuje, a smarowanie silnika też potrzebne bo nieużywany zacznie korodować od środka


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Mirku, samochody odpalam ze dwa razy w tygodniu, robię chociaż kółko 2km, żeby rozruszać całość łącznie z klimatyzacją, paskami, hamulcami, maglownicami i całą resztą gówno-silniczków, które nieużywane zdechną. Akumaltory oba już miałem na ładowaniu, bo kilka tygodni stania samochodów każdy akumulator zajedzie (alarm też ciągnie).
bachus - > Mirku. Akumulator sam się nie naładuje, a smarowanie silnika też potrzebne...

źródło: comment_1585474081dfaTp4k3704MLbe4AqjW5y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bachus: A czy istnieje jakieś miejsce na ziemi, gdzie w związku ze zmniejszeniem ruchu samochodowego problem smogu zniknął? Bo z tego typu wpisów wynika tylko i wyłącznie, że ruch samochodowy nie jest jedyną przyczyną smogu. I tyle. No i to chyba nic szczególnego ciekawego, bo raczej każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyn jest wiele i nie widziałem chyba nikogo, kto twierdził, że odpowiedzialne są wyłącznie samochody. To łatwy
  • Odpowiedz
Teza o samochodach i spalinach powinna upaść, skoro od kilku dni kraj działa w ograniczonym zakresie.


@MMARS: Aktywiści to debile. Jak są wrogami aut, to powinni zwracać uwagę na hałas jaki generują i miejsce jakie zajmują, a nie na smog, bo tu by mogli energię spożytkować na piece w miastach...
  • Odpowiedz
@LuoXiahong: podejrzewam, że w wielu miejscach może tak być. Ale nie przesadzajmy też - ja dojeżdżam 5 km na rowerze i na spokojnie jak jadę to nie jestem wcale spocona, a dojeżdżam fajnie rozbudzona do pracy.
  • Odpowiedz
@Bellie: a co z ludźmi którzy w pracy pracują inaczej niż siedząc na dupie?
Wszelakiej maści monterzy, serwisanci?
Myślisz że komuś po paru godzinach wcale nie lekkiej pracy chce sie jeszcze siadać na rower i jechać 5km do domu?
Już nie wspomną o załamaniach pogody, wracanie do domu zmęczonym i jeszcze przemoczonym lub zmarzniętym musi być super...
I proszę nie porównuj do Niderlandów, bo tam po pierwsze mają całkiem inny
  • Odpowiedz
@Underpeople: Nie wrzucałem żadnych obrazków.

Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że wszyscy przerzucają się obwinianiem za smog i nic z tego nie wynika.

Problem jest bardziej skomplikowany i wymaga działań na wielu płaszczyznach. Od wielu lat działania nie przynoszą pożądanych efektów.
  • Odpowiedz
@Bios: miałam taką pracę (np. podnoszenie 10-15 kg prętów) i siadałam i jechałam 20km. Miałam wtedy najlepszą kondycję ever, ale było to spore zmuszenie siebie do takiego wysiłku.
  • Odpowiedz