Wpis z mikrobloga

To chyba dobry czas, podejrzewam, że wielu z was wpada właśnie w tarapaty finansowe, z powodu zwolnień lub obcinania etatów. Chcę dać pewną radę tym, którzy stoją u ściany i nie mają już funduszy na życie. Jeśli nie macie wyrobionej zdolności kredytowej albo nie dacie rady wziąć kredytu z racji braku dochodu, a musicie znaleźć gdzieś pieniądze, idziecie do chwilówek.
To zło najgorsze, ale sam byłem w sytuacjach, kiedy musiałem po nie sięgnąć. Jest sporo opcji darmowej pierwszej pożyczki, nawet wysokiej, więc na przetrzymanie pewnego czasu to wystarczy. Kiedy jednak wykorzystacie wszystkie takie opcje, przypominam o zasadzie w prawie polskim, która mówi, że przez 14 dni od zawarcia umowy można zrezygnować z każdej, jeśli została zawarta przez internet. Można zatem wziąć pożyczkę, która teoretycznie powiększy się np. o 40% w ciągu miesiąca, ale jeśli zrezygnujecie po 13 dniach, to macie dodatkowy miesiąc, za który zapłacicie tylko odsetki (typu 50 zł za 5k zł).

#pozyczka #pozyczki #kredyt #chwilowki #finanse #kryzys
  • 9
@odkaczalka: zrobię Ci update, na polskim rynku zostały tylko dwie darmowe chwilowki, przy czym jedna nie daje od paru dni. Wszystko dzięki ustawie PiSu z dzisiejszej nocy, który zabije 80% firm pożyczkowych oraz za dwa dni pośle 40 tys ludzi na bezrobocie.
@odkaczalka: stać stoi, na ile wisisz darmowa? Jest na miloan, ale nie daje, jest na viasms - tez nie daje. Vivus jeszcze udziela. Reszta odrzuca nawet aplikacje o płatne. Wiem co mowie.