Wpis z mikrobloga

@Cinoski k---a nawet jesli ziemia bylaby plaska to co to zmienia dla zwyklego człowieka? xD dlaczego wgl ktoś miałby nam wmawiać, że ziemia jest kulą jeśli by nią nie była? Jaki miałby mieć w tym cel? xDD
  • Odpowiedz
@zielinski998: kiedyś ciągnąłem jednego płaszczaka za język i mi powiedział. Płaska Ziemia będąca centrum wszechświata jest zgodny z antropocentrycznym spojrzeniem jakie przedstawia nam religia. Bóg stworzył wszystko, w tym ludzi, koronę stworzenia.
Koncepcja heliocentryczna i ogólnie nowoczesna nauka twierdzą, że jestesmy przeciętną planetą w nieszczególnej galaktyce. To oddala nas od Boga, a kto ma w tym cel? Iluminaci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zielinski998: kiedyś ciągnąłem jednego płaszczaka za język i mi powiedział. Płaska Ziemia będąca centrum wszechświata jest zgodny z antropocentrycznym spojrzeniem jakie przedstawia nam religia. Bóg stworzył wszystko, w tym ludzi, koronę stworzenia.

Koncepcja heliocentryczna i ogólnie nowoczesna nauka twierdzą, że jestesmy przeciętną planetą w nieszczególnej galaktyce. To oddala nas od Boga, a kto ma w tym cel? Iluminaci.

@Tymajster: dzięki. Teraz wszystko nabrało sensu.
  • Odpowiedz
@Tymajster: @resuf: Prawda, że płaszczaki tak twierdzą, ale nie widzą sprzeczności: Agencje kosmiczne, dostarczające dowodów na kulistość Ziemi, jednocześnie dostarczają dowodów na to że ludzkość jest wyjątkowa (bo jest jedynym znanym rozumnym gatunkiem na jedynej (do tej pory) zawierającej życie planecie).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pika_dmj
@roszej Próbowali to wytłumaczyć perspektywą i filmami w których kładli kamerę na ziemi i np. się oddalali gdzie zaczęły ich zakrywać trawa czy nierówne podłoże. Scifun to obalał, ale nie pamiętam w której części.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tymajster: @zielinski998: trafiłeś na płaszczaka z frakcji religijnej. Ci drudzy twierdzą że chodzi o miliardy od podatników na tak zwane badania naukowe i eksplorację kosmosu. W skrócie np NASA to jeden wielki przekręt za pieniądze podatnika i przekupni naukowcy z politykami dzielą się kasą która pozyskują na badanie czegoś co nie istnieje - kosmosu.
  • Odpowiedz
@Cinoski: Sama prawda, nauka ma być zgodna z tym co widzisz swoimi zmysłami. Wirująca gruszka nie ma z realiami NIC wspólnego. Propsy dla gościa.
  • Odpowiedz