Wpis z mikrobloga

@Fafrocel: nie chce mi się rozpisywać bo i tak nie zmienię twojego zadnia więc wkleję pierwszy lepszy komentarz z reddita

The plot is shallow, the story is deep.

The plot is the nuts and bolts of the movie - Max is captured, Furiosa rebels, they join up with Nux, they find the that their paradise doesn't exist, they go back and take the Citadel for themselves.
The story, the lore of
@ironlelele: Jeśli chodzi o filmy akcji to przez wiele lat będzie numerem jeden. Fabuły może i nie było ale świat był bardzo dobrze przedstawiony, stroje, zachowania kult. Po co to wszystko ma być opowiadane, tłumaczone jak może być pokazany zarys tego i wiadomo o co chodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@keyg: @ironlelele: podobało mi się, że tam wszystko było dopracowane wizualnie w każdym szczególe, w ten sposób, że przedstawiało fabułe pomiędzy wierszami. Zamiast poświecać minuty na opowieści to pojawiał się drobny motyw na chwilę, który umożliwiał rozgryzienie i tworzenie historii w wyobrazni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie wiem czy facet z kanału "na gałęzi" nie mówił czasem o tym że plan nakręcenia tego filmu pojawił się kiła lat wcześniej ale nie było technicznych możliwości zrobienia tego. Dla mnie film kozacki
@dylann: chyba koło 2005 roku zaczeli coś z nim robić i z jakiś powodów przerwali.
@jos: jak film się nagrywa w terenie z rekwizytami to takie są efekty, a nie nawalone greenscreenów xd