Wpis z mikrobloga

Ta oferta to kwintesencja obecnej patologii na rynku nieruchomości.

Kraków, Czyżyny, Centralna Park.
https://www.otodom.pl/oferta/kawalerka-w-wysokim-standardzie-m1-galicyjska-ID45gGC.html

Ktoś próbuje sprzedać ten schowek na miotły (25m2) w szczycie cen za 312,5 tysięcy (12,5k/m2). Dodatkowo biuro nieruchomości przytuli od kupującego około 3% prowizji, państwo 2% PCC i już mamy niecałe 330 tysięcy. Brakuje tylko obowiązkowego miejsca postojowego w garażu podziemnym (o którym nie ma info w ofercie) i już robi się minimum 350 tysięcy...

Deweloper ten etap sprzedawał od około 6k/m2 (przy mniejszych mieszkaniach około 7k/m2)

#krakow ##!$%@? #nieruchomosci #mieszkanie #kupnomieszkania
maximuss - Ta oferta to kwintesencja obecnej patologii na rynku nieruchomości.

Krakó...

źródło: comment_1585314664HxQSP46hQeS1HerhrcwCMU.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
sprzedać ten schowek na miotły (25m2) w szczycie cen za 312,5 tysięcy (12,5k/m2).

Deweloper ten etap sprzedawał od około 6k/m2 (przy mniejszych mieszkaniach około 7k/m2)


Właśnie tacy spekulanci przebijają bańkę. Oni mogą zejść z ceną do 9k/m2, a ludzie którzy kupili na kredyt żeby mieć gdzie mieszkać będą mieli trochę gorzej.

@maximuss:
  • Odpowiedz
@maximuss: Przecież to rynek wtórny, wiec mieszkanie umeblowane. To co, ma sprzedać po koszcie kupna w stanie deweloperskim? A co jeśli wrzucił 100k w wyposażenie nawet tak małego mieszkania?
  • Odpowiedz
@fuji: Smiechłem srogo. Dla "konersera", cholera wie czy ten dom nadaje się do naprawy. I nie mówię tu o zburzeniu i postawienia "apartamentu", tylko odnowienia go w stylu rystykalnym (no dla konesera przecież), sprawdzenie stanu fundamentów, dostosowania do obowiązujących (a także słusznych) norm ocieplenia i wyposażenia technicznego. Piece kaflowe mozna zostawić conajwyżej jako ozdobe, całe ogrzewanie i hydraulika do zrobienia od zera (jesli się da). Powinno być to sprzedane w
  • Odpowiedz
@rotmorf: Tak myślę, że to jest właśnie cena samej działki, ale też spuchłem mocno z tego opisu xD Do tego napisane, że to Kraków jak to jest na Batowicach już i to jeszcze pomiędzy torami a cmentarzem no po prostu wymarzona okolica ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że z wiadomych powodów za kilka miesięcy się sytuacja rynku mieszkaniowego trochę poprawi w Krakowie ( ͡°
  • Odpowiedz