Wpis z mikrobloga

Do wujka kolegi z #pracbaza zadzwoniło dzisiaj biuro nieruchomości mówiąc, że są mu w stanie zapłacić 20% umówionego czynszu. Chcą też renegocjować umowę z wiadomych powodów. Kwatera była na airbnb, najem dobowy. Gość dostawał ok. 3000 zł od agencji, a rata kredytu wynosi niecałe 2000.

Agentka mówiła, że rynku turystycznego w najbliższym czasie nie będzie i nie wiadomo czy w ogóle wróci do wakacji, a jeżeli wróci to z dużym prawdopodobieństwem będzie bardzo powoli wzrastał i być może dopiero w przyszłym sezonie wróci na właściwe tory.

Na razie wystawił na zwykły najem terminowy, ale słabo to widzi, bo znajomi "z branży" mają wystawione już od dłuższego czasu i ciężko cokolwiek po starych cenach wynająć. Ludzie z olx dzwonią ponoć na bezczela i mówią, że dadzą połowę, a i tak trzeba z nimi rozmawiać, bo nikogo innego nie ma.

Kawalerka idzie więc na sprzedaż, przy obecnych cenach + korekta 10% na razie jeszcze bez straty, ale nie wiadomo czy w ogóle zejdzie, bo to mieszkanie typowe pod turystów.

Gość nie wie czy się w ogóle uda sprzedać, a nie stać go żeby trzymać pusty lokal przez rok i spłacać kredyt. Takich ludzi, jak myślę, są tysiące i trzeba być na prawdę człowiekiem wielkiej wiary w ten rynek, aby zakładać, że nie czeka nas lada chwila wielka wyprzedaż i przecena.

#nieruchomosci #koronawirus
  • 16
@Czupryn999: no, w biedronce ekspedientka do pary rozmawiającej o nieruchomościach mówiła że tak tak, tylko kupić i wynająć i niech się samo spłaca. piękne chwile. :D
@defkor: bylem w stanie sobie wyobrazić, że może pojawic się kryzys, lub zachoruje, lub stracę pracę, złamię sobie rękę, a może ktoś mnie pozwie i będę płacił odszkodowanie. Dzięki tym wyobrażeniom nie kupiłem kilku mieszkań "niech się spłacają". Jeśli to nazywasz jasnowidzeniem to poczytaj ksiażki, rozwijają wyobraźnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Czupryn999 xd

Nie znam sie na bezosie ale z tego co sprawdzilem, to sprzedaje akcje regularnie.

Kryzys jest co roku czy co. Deweloperzy ktorzy znaja rynek troche lepiej od wykopka pobrali kredytow dalej na budowy?

Kurde a wykopek wiedzial bo przeciez kryzys z powodu wirusa to cos oczywistego XD

Jedna typiara juz tu pisala ze spodziewala sie kryzysu na wiosne hehehe