Wpis z mikrobloga

"Dziś wchodzi w życie nowe rozporządzenie dotyczące ograniczeń przemieszczania się w związku z pandemią. Przewiduje ono, że można wychodzić z domu, by zaspokajać bieżące sprawy życia codziennego, np. robić zakupy w sklepie spożywczym lub w aptece. Będzie można też wyjść z domu w celu uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, także dla osoby najbliższej.

Na szczęście przyjęto definicję osoby najbliższej w rozumieniu 115 § 11 Kodeksu karnego. Co jest o tyle ważne, że zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z 25.02.2016 osobą najbliższą może być też partner lub partnerka tej samej płci ‼️

Co więcej pary osób tej samej płci nie będą musiały wychodząc razem na ulice zachowywać obowiązkowej odległości 1,5 metra.

Tym razem więc przysługują nam takie same prawa, jak wszystkim pozostałym osobom i rodzinom w Polsce. Nadal możemy opiekować się swoimi najbliższymi, idąc ulicą nie musimy trzymać się 1,5 metra od siebie. Ani przez chwilę nie zakładamy, że prawodawcy wzięli pod uwagę potrzeby naszej społeczności przygotowując rozporządzenie. Cieszymy się jednak, że tym razem - po części dzięki uchwale Sądu Najwyższego sprzed przeszło czterech lat - nie doszło do przypadkowej dyskryminacji osób LGBT+." - Miłość Nie Wyklucza

#lgbt #neuropa #milosc #prawo #zwiazki #homoseksualizm #koronawirus #polska
Pobierz
źródło: comment_1585164573Fm1CyW8MIF0lXkUWX6Rcmg.jpg
  • 16
@artpop: o kurde... Właśnie miałem deja veux (czy jak to się tam pisze). Pamiętam jak śniło mi się że czytam ten post, kilka miesięcy temu... Obudziłem się z myślą "co do #!$%@?... Ale #!$%@? sen. Jakie ograniczenie poruszania...". I teraz czytając ten post wróciło...
No mózg #!$%@?.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kogi: jak nie próbowałeś seksu z facetem to skąd wiesz, że nie jest lepszy niż z kobietą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)