Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tldr; pokazałem pałę na firmowej konferencji internetowej i chcą mnie zwolnić - czy prawo pracy mnie jakoś chroni?

Trzeba zacząć od tego, że jestem pracownikiem firmy od 8 lat. W zasadzie zaczynałem tam od stażu i tak się już piąłem po drabince aż na obecne, dość wysokie stanowisko #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawsze dobrze wypełniałem swoje obowiązki, nigdy nie mieli do mnie żadnych zastrzeżeń - mam UOP na czas nieokreślony (tak wiem ale finanse here i nie mamy B2B)

Od kiedy mieszkam sam (a #stulejacontent here więc długo mieszkam sam) sypiam bez gaci, więc od kiedy w związku z #koronawirus firma zaczęła pracować zdalnie tak właśnie zasiadam przed kompem ( ͡° ͜ʖ ͡°) z początku traktowałem to trochę jako #heheszki po tygodniu mi już spowszedniało, a nawet okazało się super wygodne przy dłuższych posiedzeniach w fotelu

To rozluźnienie obyczajów stało się przyczyną mojej zguby

Dzisiaj rano mieliśmy bardzo ważne spotkanie statusowe, na które zaproszeni zostali leaderzy wszystkich zespołów, szefowie i sponsor z USA. Ja tam miałem tylko być jako przedstawiciel jednego z zespołów, nawet nie miałem nic mówić więc tylko rano zarzuciłem koszulkę zaparzylem sobie Sagi i zasiadlem przed kamerką. Wszystko było dobrze, dopóki sponsor z USA nie postanowił zapytać mnie, wbrew agendzie, o funkcjonalność, nad którą siedzę od dłuższego czasu. Trochę spanikowałem, sięgnąłem do kompa żeby uruchomić mikrofon, zrzuciłem gorącą herbatę na podłogę i się konkretnie oparzylem. Bezwiednie wstałem, a na monitorach wszystkich obecnych zaprezentował się mój, podrygujący od podskoków, #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gdy się zorientowałem co odwaliłem natychmiast rozlaczylem się więc nawet nie wiem jak zareagowali. Chyba jednak nie najlepiej bo pół godziny później zadzwonił szef, mówiąc że nie spodziewał się po mnie takiego braku profesjonalizmu, jest to niewybaczalne i że jestem zwolniony dyscyplinarnie

Nie dostałem jeszcze żadnych papierów, ale czy to w ogóle jest zgodne z prawem? Nie zrobiłem tego specjalnie, to był wypadek, byłem też w domu więc nawet nie obnazalem się publicznie. Nie uśmiecha mi się teraz tracić pracy więc jestem zmuszony odwoływać się do przepisów. Co gorsza u nas wszystkie spotkania są rejestrowane - czy mogę żądać usunięcia nagrania lub przynajmniej wycięcia fragmentu z moim penisem?

#pytanie #prawo #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  • 44
@AnonimoweMirkoWyznania rozmawiałem z prawnikiem.
Ratuje cię jedynie sytuacja w której kamera nie byłaby wyłączona od razu, a spod biurka wyszła by sekretarka.
Zabrakło konkretnego powodu dla beniza na wierzchu, więc obecnie możesz być zwolniony od zarzutem utraty zaufania do pracownika - to najczęstszy powód zwolnienia dyscyplinarnego, bardzo ogólny.
@Kreation: Brzydka. Dzwonila w oanice do supportu IT, oni powoedzieli, że w outlooku można cofnąć wysyłanie. Nie wiem kto zdążył poza mną otworzyć, ale generalnie po jednym dniu nie bylo sprawy. Ale czerwona była nieźle.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Exideek: bo to sprawia, że ludzie są bardziej zmotywowani na spotkaniu + zawsze to lepiej społecznie widzieć z kim rozmawiasz - rozmowy telefoniczne mają sens jak są 2 max 3 osoby, jak trzeba zrobić spotkanie w 8 to nagle się okazuje, że nawet nie wiadomo kto w danej chwili mówi

@adibor: do takich rzeczy się używa konkretnych produktów, które niemało kosztują i zazwyczaj kiepsko działają xD