Wpis z mikrobloga

A więc jak wygląda e-edukacja w praktyce, dokładnie jak na tym obrazku. Moja żona jest nauczycielką, mamy też dwójkę dzieci w wieku szkolnym. A zatem poznałem sytuację z każdej możliwej strony: nauczyciela, rodzica i ucznia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Otóż od dzisiaj jest jakiś tam formalny nakaz tej nauki. Co prawda od początku tamtego tygodnia dzieciaki dostawały zadania innymi kanałami, nauczyciele sami sobie to organizowali, jedni pisali maile, inni korzystali z darmowych platform, no idealnie nie było, ale jakoś się udawało iść z programem do przodu.

Dzisiaj natomiast apokalipsa. Wszystko ma iść formalnie przez narzędzia wykupione przez szkoły, w naszym przypadku jest to portal Librus. NIC #!$%@? TAM NIE DZIAŁA. Requesty do serwerów lecą tak długo że jest timeout. Czasami coś zadziała, czasami nie bo obciążenie. Generalnie JEDNO WIELKIE GÓWNO xD No usprawiedliwienie dodam, że w normalnym trybie to nawet spoko narzędzie. Po prostu nie jest przystosowane do obsługi tak wielkiego ruchu na raz. Aha dodajmy jeszcze, że prace domowe od dzisiaj mają być wrzucane na ten portal. Jak nie można otworzyć strony to już widzę, jak nagle wszyscy rodzice będą wrzucać po 10 plików ze zdjęciami prac domowych swoich bombelków, każdy plik po 5Mb. Pomijając już to, że najpierw trzeba to ściągnąć i wydrukować, a jak ktoś nie ma drukarki w domu? Ba a jak ktoś nie ma komputera? xD

Jestem w kontakcie z jedną z nauczycielek swojego syna i szukam jakichś narzędzi żeby dało się to normalnie ogarnąć. Narazie chyba jedyna opcja to korzystanie jakoś z usług google, ale fajnie jakby było coś dedykowanego. Może ktoś coś wie? Oczywiście darmowe.... bo niby kto ma za to płacić? xD

A może ktoś z Librusa ma tu konto i się weźmie ogarnie w końcu i poprawi conieco :D

#informatyka #pracazdalna #pracbaza #programowanie #webdev #librus
Pobierz fuuYeah - A więc jak wygląda e-edukacja w praktyce, dokładnie jak na tym obrazku. Moj...
źródło: comment_1585132899QghbUtgbljQ5Ll0pMXlV2B.jpg
  • 16
@fuuYeah: w weekend wprowadzałem swoją, która jest vice-dyrką w szkole, w Microsoft Teams. można tam zakładać klasy, dawać zadania, prowadzić i nagrywać lekcje. feedback jest bardzo pozytywny, większość nauczycieli ogarnęła i idzie to całkiem sprawnie. może idźcie tym tropem?

a w sprawie librusa to wiem, że mieli coś tam modernizować ostatnio więc może to tylko chwilowe.
@fuuYeah: Znasz Przemka Pele? Czy to tylko nauczyciel Twoich dzieciakow? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dopytuje, bo na studiach nasze drogi sie chwile skrzyzowaly i bylismy troche razem z samorzadzie na tym samym wydziale. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fuuYeah: Nauczyciel here. Zarówno w szkole, w firmie, jak i na uczelni lecę teraz na MS Teams. W ubiegłym tygodniu, środa koło 12 był dramat, nie szło nic zrobić. Teraz idzie normalnie, ale skonfigurowanie tego przez nauczyciela to dramat. Uczniowie niektórym wyłączają mikrofony, postują papieży i tego typu akcje, ale po konfiguracji idzie lekko. Nawet zmontowałem dla kady PDF z instrukcja, co maja zrobić, żeby śmigało, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Co to za post. Biedni nauczyciele, muszą za swoje kupić laptopa, mikrofon i kamere. Bo nie korzystaja z laptopow, a jak korzystaja to nie wiedza, ze w wiekszosci laptopow jest mikrofon i kamera. Już się słabo robi od tego wchodzenia im w dupe. Znajoma nauczycielka ze dwa miesiące temu jak z nią rozmawiałem to zalila się, że postanowiła z zegarkiem liczyć, ile zajmuje jej praca nauczyciela. Wyszło jej 23 godziny na dobę