Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#madka #rodzina #pracbaza

Moja matka przez ostatnie 21 lat pracowala w fabryce pralek. Jest to typowy sweatshop, straszna fizyczna praca (wiem bo sama tam pracowalam pare miesiecy). Matka wybrala te ''kariere'', bo jest to zaklad pracy polozony najblizej jej wioski. Montowanie pralek to jej jedyna umiejetnosc, no moze poza zbieraniem szparagow, bo przed zalozeniem fabryki jezdzila do Niemiec. W ciagu tych 21 lat nie awansowala nawet w najmniejszym stopniu. Dodam, ze jest pracoholiczka, zawsze pracowala 6 dni w tygodniu, zawsze zostawala na nadgodziny, nie pamietam zeby kiedykolwiek wziela chorobowe, bo zabraliby jej premie. Za rok zamykaja fabryke i przenosza ja do innego kraju, gdzie jest jeszcze tansza sila robocza. Czyli moja matka zostanie w czarnej dupie, bo zostalo jej dosc sporo czasu do emerytury, a nie moze odnalezc sie w swiecie ktory nie kreci sie wokol montowania pralek. Ale nawet mi jej nie zal. Sama jest sobie winna.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 18
gardzenie własną matką bo wykonywała prace na miare swoich możliwości i kwalifikacji i w dodatku to lubiła


@AnonimoweMirkoWyznania: Typowe pokolenie małolatów wychowanych na żurnalach pełnych zdjęc przystojnych facetów w garniakach, bajkach o podnoszeniu własnych kwalifikacji i nieskończonym pięciu się w górę i innych kitach o sukcesach i życiu w pędzie i ttp. itd. Oj życie was zweryfikuje i sprowadzi na ziemie.
ZepsutyŻniwiarz: @Shely
Nikt jej nie zmusza do pracy. Trzeba bylo sie ksztalcic, podnosic kwalifikacje, poszukac pracy w zasiegu chociaz 15 km. Tak, to jej jej zasrany obowiazek, zeby utrzymywac swoje dzieci. Z tym,ze juz od wielu lat nie ma na utrzymaniu zadnego dziecka. A mimo to dalej pracuje jak nienormalna, z nadgodzinami, od lat nie byla na wakacjach. Taka mentalnosc, nawet mi jej nie zal xD

Zaakceptował: Precypitat