Wpis z mikrobloga

@Rivgen: Dlaczego? Paczkomatów nie zamykają, będziesz jechał sam a nie w grupie. Oczywiście nie mówię że Twoje zachowanie jest godne naśladowania, bo nie jest i trzeba ograniczyć takie wyjścia ale prawnie nikt ci tego nie zabrania i jeżeli dla Ciebie taka przejażdżka rowerem jest niezbędna dla zdrowia psychicznego to nie zbliżaj się po prostu za bardzo do innych ludzi i będzie dobrze.
@AdamZWyczuciem: można normalnie wychodzić z domu, nie siejcie fermentu. Oczywiście warto się powstrzymać przed niepotrzebnymi wyjściami, bo tak nakazuje rigcz ale prawnie nikt wam nie zabrania pójścia na rower.
@Ld93: > Nie! Wprowadzamy obostrzenia w przemieszczaniu się po to, aby ograniczyć kontakty z ludźmi na czas walki z epidemią koronawirusa. Nowe zasady nie dotyczą jednak dojazdu do i z pracy, załatwiania spraw niezbędnych do codziennego funkcjonowania - takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Wyjścia rekreacyjne do parku, lasu, na spotkania są zakazane.

No jednak zabrania.
@Ld93: pocieszyłeś mnie. czy to będzie kosztować 5k PLN?
@Wycu91: TO ZABRANIA? Czy nie zabrania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kotlet_Rybny: no ale można to uznać zarówno na wyjście rekreacyjne jak i załatwienie spraw niezbędnych (chyba, że mi paczkę z paczkomatu bez nakazu będą trzepać :)
TO ZABRANIA? Czy nie zabrania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rivgen: IMO, rekreacyjnie nigdzie nie pobiegniesz, pojedziesz. Twój wypad do paczkomatu, to już pole do interpretacju.
@Ld93 czyli znowu, mówimy jedno, piszemy drugie. I dalej ludzie nic nie wiedzą.
@dybligliniaczek:

Na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

całość tu klik

Ale obecnie już zgłupiałem. I nie wiem czy można się na tym opierać. Może nasz kochany rząd coś jeszcze w eter wypuści