Wpis z mikrobloga

#dailyzupka
20/30 - challenge

Na początku chciałbym dopowiedzieć pewną istotną rzecz do wczorajszej zupki Grzybowej od "mammita". Dnia siódmego postanowiłem wystawić Vifonowi który zupełnie mi nie podszedł ocenę 1/10 m.in. ponieważ cytuję: "Kto wie może będzie mi dane spotkać coś jeszcze gorszego... zobaczymy." Tak więc proszę Państwa... stało się! Naprawdę da się zrobić zupkę tak złą, która po prostu kpi z konsumenta. Mammita Grzybowa - Gratuluję!

Dobrze, tak więc kolejne 10 dni za nami, więc dziś jak już zapowiadałem kolejny swego rodzaju "special". Drugi kubełek, czy tez kubeczek (który przypominam znajduje się w tym zestawieniu, ponieważ po prostu kubeczki są przez wielu stawiane w tej samej kategorii co klasyczne zupki), lecz tym razem dużo bardziej wodnisty, więc jeszcze bardziej możliwy do naciągnięcia pod kategorię zupki błyskawicznej. Wybór padł na Biedronkową markę Culineo - która przypominam dzieli zakłady produkcyjne z całkiem szanowaną Oyakatą. W oczy rzucił mi się smak "Makaron w sosie serowym z brokułami" i ten też kupiłem.

Smak: Sos serowy z brokułami
Producent: Culineo
Produkcja: Made in Poland
Gramatura: 65g
Zawartość: Makaron świderki, proszek (baza)
Cena: 1.99zł
Dostępność: sieć sklepów Biedronka
Skład:


Recenzja:
Zdecydowany słaboszczak. Makaron kluch, a miejscami tak twardy, że wręcz chrupki, jego kluchowatość nawet trochę tu pasuje, jednakże jest bardzo sztuczny. Zarówno w zapachu i smaku czuć ser, choć woda smakuje w zasadzie jak rosołek, a już na pewno jest identycznie przyprawiona. Całość jednakże jest aż za mocno przyprawiona i za słona. Nie jest to w sumie specjalnie smaczne, raczej takie po prostu do przebolenia. Zawiodłem się na brokułach, bo naprawdę spodziewałem się, że będzie chociaż kilka dużych kawałków - tymczasem brokuły wyglądają tutaj jak pietruszka w zupkach, choć na dnie udało mi się znaleźć kilka większych kawałków, które były nawet okej. Gdy jeszcze jest makaron konsystencja wydaje się dość gęstwa, jednakże potem produkt można normalnie wypić. Generalnie więc smak nie jest zbyt przyjemny, a całość można smakowo porównać do gorącego kubka Knorr o smaku serowym.

Plusy:
+ pachnie i smakuje serem
+ brokuły choć w większości sieka to były okej

Minusy:
- makaron twardy i kluch
- za mocno przyprawione
- za słone
- po zjedzeniu swędzą usta
- cena/jakość wypada blado

Podsumowanie:
Produkt jest mizerny i uważam, że nie wart swojej ceny, miało to swoje fajne momenty, jednakże w ogólnym rozrachunku wypada blado. Ocena końcowa: 2+/10

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #dailyzupka
Mergan27 - #dailyzupka 
20/30 - challenge

Na początku chciałbym dopowiedzieć pewn...

źródło: comment_1585001489ao2MjcBhPvSdf6lbJpU0mi.jpg

Pobierz
  • 24
Wołam przez MirkoListy plusujących ten komentarz (172)

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Sqbfd @TeS1337 @Naiken @Vuko_KK @klawaw @krzysztof-bilinski @olgierd_banasz @tyrman @Ayano @PickolasCage @MBartos @el_blonkiero @mwss @Obi-LAN__ @Snipes @olkaq @Volves @pandarw @siepan @haxxx @Inszallah @ChrzescijanskaUniaJednosci @Rose_mosquito @Mortemek @jank0vski @azaleasky @Biszkopcik @kk887s @Samuraj_CZAK @akurczak @iambatman @lyson96 @Krzyszy @Zenek_ @foodman @Szantos @redcor3 @Jeloops @
@Vatnajokull: Żryj zupki przez 3 tygodnie dzień w dzień, to świąd ust będzie ostatnim zmartwieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mergan27: Jesteś moim bohaterem, czuję wruszenie jak myślę jak bardzo się poświęcasz, żeby recenzować te gówna.

I swoją drogą - jak byłem ostatnio na zakupach, to stwierdziłem że kupię tą kwaśnicę i ze zdziwieniem zauważyłem że schodzi najlepiej ze wszystkich zupek amino które leżały na regale -
@Mergan27: Ten makaron dobrze mi się kojarzy, kupuję go (albo ten w sosie spaghetti) zawsze podczas wycieczek i wieczorem zjadam w hostelu, nawet coś takiego smakuje jak najbardziej wykwintne danie po całym dniu chodzenia, zwiedzania i jedzenia bułek xD W lipcu jadłam go w Czechach, w uroczym mieszkanku w przepięknie położonym Uściu nad Łabą, polecam, ehh.