Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#studia #emigracja #studbaza #big4 #kariera #rozwoj #pracbaza #korpo #rozowepaski

tl;dr

Czy licencjat wystarcza żeby robić karierę w finansach (głownie big4) itp?

Od rana się kłócę z dziewczyną, bo:

mam 25, ona 28

idę w październiku na studia zaoczne na UEK + praca w BPO/SSC, a jak się poszczęści to big4

ukończę studia i chcemy się przeprowadzić do Niemiec (w głowie planowałem mgr już u naszych zachodnich sasiadów)

dziewczyna zarzuca mi, że z samym licencjatem mogę spokojnie robić karierę

nie chce żebym robił mgr, bo to się wiąże z mniejszą ilością czasu dla niej, a ona za te 4-5 lat chce już zakładać rodzinę


1. To jak to mirki jest czy sam licencjat z Finansów i Rachunkowości, doświadczenie w SSC/BPO, 2 języki obce B2/C1, Excel/VBA i może po drodzę kursy jak się wkręcę w świat finansów wystarczą na robienie kariery w Big4?

2. Czy Mgr to taki mus teraz i bez tego pewnych ścieżek nie przeskoczę?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: doświadczenie w korpo to doświadczenie w korpo, nawet jeżeli to nie coś z topu to wskazuje, że jakieś umiejętności masz (a przynajmniej soft skille). Bardziej celuj w coś co jest pod "marką własną" niż outsourcing
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: nie pracuję w big4. Introwertyzm nie wyklucza umiejętności sprawnej komunikacji z innymi, wypowiadania się w większej grupie, wyrażenia własnego zdania, zaprezentowania czegoś od czasu do czasu i zamienienia kilku zdań o pogodzie
KorpoMirek: Po ukończeniu samego licencjatu pracuję w topowej firmie M&A w Warszawie. Ze względu na confidentiality nie powiem dokładnie która, ale śmiało pytaj co trzeba.

Z mojej perspektywy NIE trzeba robić mgr w finansach/korpo, ale to zależy od polityki firm. W wielkich czwórkach potrzeba mgr żeby awansować na seniora (czyli 2-3 lata doświadczenia +). W konsultingu mgr zależy od firmy.

Zaakceptował: marcel_pijak