Wpis z mikrobloga

Zadzwonili do mnie na początku marca z innej firmy że chcą mnie zatrudnić. Zaczynam w lipcu, muszę złożyć wypowiedzenie w marcu. Ogólnie branża IT więc raczej stabilnie, ale mimo wszystko, firmy dostaną po dupie przez ten kryzys, klienci firmy do jakiej idę pewnie też. Teraz pracuje w dużym Amerykańskim korpo, a idę do dużego Francuskiego korpo. Hajsu mi zaproponowali ponad 100% więcej niż mam teraz więc się jaram. Dostałem już list intencyjny na który odpowiedziałem i w ogóle.

Mimo wszystko trochę boję się składać wypowiedzenia, bo jak teraz rozwiążę umowę, a w czerwcu nowa firma mi jednak powie że mnie nie chcą (mogą tak zrobić?) to od lipca będę w dupie bez pracy. Moje wypowiedzenie w czasie kryzysu może być na rękę firmy w której obecnie pracuje. Jak żyć. Co robić?

#it #praca #korpo #koronawirus #kryzys
  • 8
@Hmrogrz: Francuskie korpo z umowa na pół roku na start to firma gdzie pracuje od 3 lat :P (ewentualnie napisz na priv) Nie masz czym się martwić. Na liście intencyjnym masz warunki wypisane, zawsze dają tak jak masz tam. Zreszta z tego co się orientuje to nie mogą zrobić inaczej ;) Spokojnie praca będzie, u nas nawet się cieszą z wirusa bo to oznacza dużo upadających małych firmy IT i dużo