Wpis z mikrobloga

Polacy i Czesi wydawałoby się, że nie pałają do siebie miłością to jednak tęsknią za sobą. Transparenty wsparcia na granicy w Cieszynie i Těšíně.
Nasza historia nie jest łatwa ale więcej nas łączy niż dzieli. Dobrze abyśmy trzymali się razem.
_______________________
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #koronawirus #fotografia #polska #czechy #przyjaciele #2019ncov #fotohistoria
sropo - Polacy i Czesi wydawałoby się, że nie pałają do siebie miłością to jednak tęs...

źródło: comment_1584816574iSB3vBTqC7uxkOk2uSQiJy.jpg

Pobierz
  • 15
@patatier: Nie, siedzą najczęściej na pierwszych dwóch ławkach w parku na lewo od mostu przyjaźni i za okrąglakiem w parku Sikory, przy stawach. Czasem też przy pomniku koalicji na prawo od granicy. No i oczywiście wszystkie sklepy na Hlavnej.
A towar owszem - gównianej jakości, bo uwaga uwaga - w Czechach sprzedaż jest tak samo nielegalna jak w Polsce. Posiadanie czegokolwiek więcej niż własny użytek też jest przestępstwem, tak samo jak
@Rachey na Ruchu Oporu zawsze było dobrze jakościowo i ilościowo. A z tym domestosem to poważnie XD nikt tego nie robi od dwutysięcznych przecież. Tam handel jest rzeczywiście nielegalny, jak i u nas, ale czarni mają to generalnie w dupie. A fakty są takie, że jak chcesz materiał dobrej jakości to musisz sobie zrobić sam. ¯_(ツ)_/¯
@patatier: Aż musiałem szukać która to Ruchu Oporu, ja czeskie nazwy kojarzę, ale na tej ulicy jedyne co kupuję to w sumie ciastka z Sissi (dobre ciacha mają, polecam). Generalnie czesi jakoś specjalnie do polaków miłością nie pałają, wietnamcy zresztą też i często prościej znaleźć przyzwoitą jakość w Polsce gdzieś po znajomych niż kombinować i szukać za mostem.
@Rachey za mostem najlepiej sobie wyrobić kontakt. Jak masz taki to potem idziesz jak panisko i dostajesz kilka sortów do wyboru i browarka za fryte na czas zakupu. A jak nie masz kontaktu to chodzisz jak żebrak.