Wpis z mikrobloga

Nie da się uratować polskiej gospodarki i obecnego poziomu życia Polaków bez likwidacji zbędnych wydatków socjalnych takich jak przywileje emerytalne na które wydajemy 60 mld zł rocznie i wiele innych np. 500 plus, renty wdowie, itp.
PIS zawsze kieruje się logiką wyborczą i kiedy staje przed podjęciem decyzji dobrej dla państwa lub dobrej dla partii to podejmuje decyzję korzystną dla partii.
Epidemia będzie skutkować dużym kryzysem gospodarczym. Utrzymywanie świadczeń socjalnych aby utrzymać się u władzy zniszczy gospodarkę która nie będzie w stanie utrzymać rozrzutnego państwa. Skutki takich decyzji będą widoczne bardzo szybko ale będzie już po wyborach.

#bekazpisu #polityka #neuropa #4konserwy #koronawirus #gospodarka
  • 15
Poczytaj podręczniki do historii

@proba1: Ja czytałem (i to dość szczegółowo) i wyszło mi, że do śmierci głodowej najczęściej doprowadzały nieskrępowane niczym autorytaryzmy, a czy odwoływały się do wartości lewicowych czy prawicowych, to tak naprawdę sprawa trzeciorzędna. Głównie chodziło o wadzę, jak mawiał nieodżałowany Kolega Kierownik.
@Tyraxor:
Ale nam #!$%@? ten kryzys. Ja nie wiem czy pieniążki będą na rozdawnictwo i pewnie zostanie tylko droga ala-Ozjasz, bo inaczej zdechniemy z głodu.
Tak więc paróweczki a nie socjal. Korwe podniesie gospodarkę z kolan.
No chyba że zaoszczędzimy na emeryturach bo boomer-remover wszystkich wykosi.
@Tyraxor: Czyli model grecki, że zawiedzeni socjalizmem idziemy w marksizm? Z resztą, pewnie tak będzie, ale po wyborze Razem każdy człowiek z głową na karku i chęcią do pracy wyjedzie z Polski, takie modele gospodarcze są nie do realizacji przy otwartych granicach.