Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy jak myślicie do kiedy siłownię zamknięte? znalazłem jedna która jest otwarta na lewo dla mordek z osiedla ale jest drogo i musiałbym na 3 miesiące kupić karnet, jak mają otworzyć za tydzień moja to mi się nie opłaca xD
  • 12
@Kasahara: bliżej 8 tygodni. W singapurze/hongkongu dopiero w tym tygodniu otworzyli puby i kluby, a pierwszy przypadek koronawirusa był zanotowany chyba w połowie stycznia. Jeśli takie kraje potrzebowały dwóch miesięcy do jako takiego opanowania epidemii to w Polsce potrwa to dłużej. Chyba, że rządzący stwierdzą, że #!$%@? i lepiej pójść modelem brytyjskim w co wątpię.
@srgln: też nie sądzę, że pójdą tym modelem, ale co zrobią, nie zamkną wszystkiego do końca epidemii bo ta będzie dalej trwała, aż nie będzie szczepionki, przynajmniej taka moja opinia
@Kasahara:

bo jesteśmy w większej dupie i nie mamy takich rezerw, aby sobie na 2-3 msc wszystko zatrzymać

Rezerw na hospitalizowanie obywateli też nie mamy ¯\_(ツ)_/¯
@g1venchy: mnie #!$%@? te zamykanie już, jestem za tym żeby bezpieczeństwo było na pierwszym miejscu, ale jaki jest sens zamykać poszczególne miejsca, skoro dalej wszędzie ludzie tłoczą się w sklepach/aptekach/pocztach i tak można dalej wymieniać - wyjdę z domu albo spojrzę przez okno to można zobaczyć ludzi w grupach idących na spacerki, wczoraj (wyszedłem do sklepu pod blokiem) widziałem jak grupa ~5 kobiet wzięła swoje psy i poszła pochodzić xD

w
@crewlove: ja bym chciał całym tagiem się zebrać na wspólną kwarantannę gdzieś. cały dzień bym tylko żarł spał i #!$%@?ł ciężary a policja by nam przywoziła ryż z kurczakiem, twaróg z oliwą i suple z paczkomatu
@Kasahara: ja myślę że w przyszłym tyg będzie więcej wiadomo, jak się rozwija sytuacja i w jakim tempie przybywa 'chorych' (a raczej zdiagnozowanych). Szkoł imo przeciągną do końca przerwy związanej z tymi świętami w kwietniu. Galerie (w tym siłownie) raczej będą musieli szybciej odpalić, bo jak przedłużą o kolejne 20 dni (a niby to jest kolejny okres) to przecież połowa się nie podniesie
@Kasahara: @crewlove moj dziadek - lvl 75 tez #!$%@? po calosci mimo wielu chorob.. troche juz mu do rozumu przemowilem i jakos siedzi na tej dupie, robie mu zakupy itp wedlug mnie to jest najzdrowsze podejscie - dbanie na wlasna reke o slabszych, a nie zmuszanie mnie przez aparat panstwa do siedzenia na dupie, mlodzi chca zarabiac pieniadze i przede wszystkim zyc jak ludzie, a nie zwierzeta zamkniete w czterech scianach