Wpis z mikrobloga

#krakow #zanieczyszczeniepowietrza #smog #samochody

Aktualne dane z Krakowa:

PM10 265% 133 µg/m³
PM2.5 351% 88 µg/m³

Samochodów na ulicach w Krakowie praktycznie brak, ruch mniejszy niż we wakacje. Ludzie siedzą w domach, a normy zanieczyszczenie powietrza przekroczone tak samo jak w styczniu, ale oczywiście to wszystko wina samochodów #pdk
Pobierz Serghio - #krakow #zanieczyszczeniepowietrza #smog #samochody

Aktualne dane z Krak...
źródło: comment_1584602089n3hHMRyz63f5lq67LD4ZzG.jpg
  • 95
@Serghio: ajj widzę, że Mirek amator jak chodzi o politykę xD nie po to tworzysz problem, by potem na nim nie zarabiać. Poczytaj ile hajsu KRK przytulił za stworzeniej strefy płatnego parkowania.
Ja bym stawiał, że to jednak samochody. I niestety muszę cię zmartwić - robiono w tym temacie poważne i oficjalne badania i wyszło, że w dużych miastach samochody odpowiadają za ponad 70% smogu.


@slx2000: Ja co prawda nie z Krakowa tylko z Katowic, ale jak wczoraj czy przedwczoraj wieczorem czułem smród to wystarczyło się rozejrzeć i zawsze widziałem komin lub kominy z których ten smród pochodził. Oczywiście największe nasilenie nie jak
mało tego, SPP jeszcze nie działa tak jak trzeba. Jeśli jesteś na pograniczu stref np. A i B, gdzie w strefie A płaci się 6 zł za godzinę, a w strefie B - 5 zł za godzinę, to jeśli uiściłeś opłatę w wysokości 6 zł w strefie B - możesz otrzymać mandat xD


@Serghio:

xD


szkoda, ze juz to zmienili kilka tygodni temu xD
@sylwek2k:

szkoda, ze juz to zmienili kilka tygodni temu xD


Dziękuję za informację, nie wiedziałem o tym. Dobrze, że poszli o rozum do głowy.

Jak już fundujesz sobie wycieczki osobiste do nieznanych osób, to rozumiem, że przeczytałeś cały wątek i wszystkie moje posty ze zrozumieniem. Łatwo jest wymierzyć Argumentum ad personam. To nie najlepiej świadczy o Tobie. Czegóż się spodziewać, jesteś przecież "anonimowy" i nie zapomniałeś o tym, że w Internecie