Wpis z mikrobloga

#krakow #zanieczyszczeniepowietrza #smog #samochody

Aktualne dane z Krakowa:

PM10 265% 133 µg/m³
PM2.5 351% 88 µg/m³

Samochodów na ulicach w Krakowie praktycznie brak, ruch mniejszy niż we wakacje. Ludzie siedzą w domach, a normy zanieczyszczenie powietrza przekroczone tak samo jak w styczniu, ale oczywiście to wszystko wina samochodów #pdk
Serghio - #krakow #zanieczyszczeniepowietrza #smog #samochody

Aktualne dane z Krak...

źródło: comment_1584602089n3hHMRyz63f5lq67LD4ZzG.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Verxv: Dodałbym do głównego postu informację, że to są dane z 8:00, ale nie ma takiej możliwości.

Myślę, że każdyinteligenty, myślący człowiek, gdy zobaczy tekst "Aktualne dane" oraz to, że post został dodany "5 godzin temu" domyśli się, że dane dotyczą sytuacji sprzed 5 godzin, a nie z godziny 13.

Powietrze "dochodziło" do siebie


hahahahahaha XD
  • Odpowiedz
@Al_Ganonim: W pełni zgadzam się, tylko to nie zmienia faktu, że są osobniki, które uważają, że zanieczyszczenia PM2.5 i PM10 to głownie wina samochodów.

Moim zdaniem za aktualne zanieczyszczanie powietrza w centrum Krakowa odpowiadają mieszkańcy gmin ościennych, którzy nadal "kopcą". W tej chwili, gdy zamknięte są szkoły, dzieciaki siedzą w domach, to rodzice pewnie "rozpalają" swoje piece dużo wcześniej i być może palą na okrągło, w nocy kilka dni temu
  • Odpowiedz
@Serghio: Bzdura, ruch jest mniejszy, ale nie jest tak, że samochodów jest brak. Poza tym temperatura od 2 dni w okolicach +16°C, więc w piecach też mało kto pali. Ja bym stawiał, że to jednak samochody. I niestety muszę cię zmartwić - robiono w tym temacie poważne i oficjalne badania i wyszło, że w dużych miastach samochody odpowiadają za ponad 70% smogu.

Jeździłem dzisiaj po mieście i nie
  • Odpowiedz
Jeździłem dzisiaj po mieście


@slx2000: a teraz pojedz na osiedle domków jednorodzinnych, ale nie nowe osiedle gdzie domy stawiał deweloper , ale takie starsze gdzie domki są np. z lat 70-tych. Wysiądź w takiej uliczce i głeboko wciągnij powietrze do ust.
Zapewniam, ze się zrzygasz!
  • Odpowiedz
Moim zdaniem za aktualne zanieczyszczanie powietrza w centrum Krakowa odpowiadają mieszkańcy gmin ościennych, którzy nadal "kopcą". W tej chwili, gdy zamknięte są szkoły, dzieciaki siedzą w domach, to rodzice pewnie "rozpalają" swoje piece dużo wcześniej i być może palą na okrągło, w nocy kilka dni temu temperatury były bliskie 0 stopni C.


@Serghio: swiete słowa jadąc obwodnica jak zjeżdza się na zakopiankę to smród czuć az w samochodzie!
  • Odpowiedz
@slx2000:

Bzdura, ruch jest mniejszy, ale nie jest tak, że samochodów jest brak.


Oczywiście, że samochody jeżdżą po mieście, nikt nie twierdzi, że nie jeżdżą, ale jest ich zdecydowanie mniej. Widać to gołym
  • Odpowiedz
@janjanx3: Z tego co obserwuję temat od dłuższego czasu to jest tak, że najpierw gorsze powietrze pojawia się w odczytach z rejonów, które są wokół Krakowa, a potem się to po kilku godzinach zlewa.

Kiedyś robiłem małe porównanie do mojego miasteczka (20k mieszkańców, 50km od Krakowa, duże osiedle + domy jednorodzinne) i ciężko było wyłapać różnice, zobaczyć jakieś prawidłowości. Od czasu zakazu praktycznie ciągle w Krakowie jest lepsze powietrze niż
  • Odpowiedz
@queuele: we wroclawiu wczoraj to samo - 18-19 stopni, zero samochodow a jakos powietrza wywalona w gore jak nie bylo od dluzszego czasu - nawet wpadlismy na chwile do top5 najgorszych zanieszczyszczen na swiecie. To jak to jest, skoro cieplo, aut nie ma, a zanieczyszczen w 3 d--y? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz