Wpis z mikrobloga

@Kielek96:
Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).

A więc przechodząc do jadłospisu za
@Kielek96: na 3-4 miesiące to podstawowe zapasy kryzysowe. Nie wolno jednakn zapominać o tłuszczach (a one szybko jełczeją) i witaminych, które mogą być z proszku. Najbardziej podstawowym, uniwersalnym zapasem o baaaardzo długim okresie przechowywania są batony energetyczne- takie które wysyła się w rejony Afryki objęte klęską głodu. Na Amazonie sprzedaje je firma 7 oceans. Mają 25 lat przydatności do spożycia, dobre dla dorosłych i małych dzieci, na ciepło i na zimno,
@Kielek96: myślę, że bez problemu... warzywa i owoce w słoikach - najlepiej własnoręcznie robione, swoje przeciery pomidorowe, soki... można też mrozić, mrożenie nie zabija witamin...
Są również dobre (choć drogie) gotowe dania liofizowane, liofizowane owoce - kosztują od kilkudziesięciu do ~50zł za porcje, ale to może stać latami...
Jest miód, który nie psuje się nigdy, zioła też mogą latami stać w suchym miejscu szczelnie zamknięte. Myślę, że spokojnie by dało radę.
A zdrową zbilansowaną dietę to dzisiaj mało kto ma, nawet bez żadnego kryzysu.


@Emill: A szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°)

myślę, że bez problemu... warzywa i owoce w słoikach - najlepiej własnoręcznie robione, swoje przeciery pomidorowe, soki... można też mrozić, mrożenie nie zabija witamin...

Są również dobre (choć drogie) gotowe dania liofizowane, liofizowane owoce - kosztują od kilkudziesięciu do ~50zł za porcje, ale to może stać latami...
@Kielek96 da sie. Bedzie zapewne monotonne i dosyć wysokie w kosztach ale da sie.

Mięso w słoiki , puszkowane mają za dużo chemii i wychodzi drogo za kg, samemu jak robisz to masz kg za 10 zl mieska bez polepszaczy.
Mięso można tez wysuszyć, z kg wychodzi cos koło 100-150 g , można je szanować na sucho, wrzucić do zupy, czy nawet zalać gorącą wodą i masz gorący kubek z wkładką.
Przeciery