Wpis z mikrobloga

dużo ostatnio słyszę #!$%@?, że mieszkania pójdą w dół bo wirus przebije bańkę na rynku nieruchomości. Sam jestem ciekawy, więc biorę pod obserwację 2 inwestycje o różnych parametrach i za miesiąc jak będzie prawdopodobnie szczyt pandemii, wrzucę update czy ceny się zmieniły:

1) dobra lokalizacja (Gdańsk przymorze, pas nadmorski), podwyższony standard, inwestycja Tarasy Bałtyku:

Przykładowe mieszkanie:
Metraż: 67.62 m2
Cena: 874 602 zł
Odbiór: czerwiec 2021
Piętro: 4
Pokoje: 3
cena: 13000 zł/m2 bez garazu i komórki

2) gorsza lokalizacja (Gdańsk kokoszki, za obwodnica), typowy standard, inwestycja Osiedle START:

Przykładowe mieszkanie:
Metraż: 61.02 m2
Cena: 414 975 zł zł
Odbiór: maj-czerwiec 2021
Piętro: 4
Pokoje: 3
cena: 6803 zł/m2 bez garazu i komórki

Jak chcesz być wołany to plusuj 1 komentarz.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #inwestycje
  • 121
  • Odpowiedz
@JimNH777: chodziło mi o to debilu, że sie podniecasz wizją zagłady, każdy starzec będzie umierał na ulicy i mieszkania po tych emerytach pójdą na sprzedaż. jak ktoś umrze, to kilkanaście osób i to nie będzie miało żadnego wpływu na rynek.
  • Odpowiedz
@JimNH777: Ale co ty tam idioto takiego napisałeś ze nie można cię zrozumieć? Jesteś tylko jebnietym foliarzem z którym nie warto dyskutować
  • Odpowiedz
za miesiąc jak będzie prawdopodobnie szczyt pandemii


@mcsQ: Optymista
To nie sam wirus obniży ceny mieszkań tylko nadchodząca fala bankructw i zwolnień w dotkniętych branżach sprawi że po pierwsze spadnie popyt na mieszkania a po drugie wiele osób nie będzie w stanie spłacać zaciągniętych kredytów. Wirus zostaje z nami do czasu opracowania szczepionki czyli jakieś półtora roku. Efekty ekonomiczne będą się nakładać jeszcze przez długi czas.
  • Odpowiedz
barteczekkkkk 2 godz. temu0

Od wczoraj wszystkie banki odrzucają wnioski o kredyty hipoteczne złożone od miesiące wstecz.


@barteczekkkkk: a jak ktoś ma dobra zdolnosć to czemu maja go odrzcuic?
  • Odpowiedz
@mcsQ: podałem info, jakie dostałem od doradcy, ale już wiem, że coś kombinuje. Wycofuję. Poinformował mnie po naciskach, że ING odrzuca sporo wniosków teraz, jeśli głównym dochodem jest działalność. U mnie mimo wysokiej zdolności, ale b2b, dostałem negatywa.
  • Odpowiedz