Wpis z mikrobloga

dużo ostatnio słyszę #!$%@?, że mieszkania pójdą w dół bo wirus przebije bańkę na rynku nieruchomości. Sam jestem ciekawy, więc biorę pod obserwację 2 inwestycje o różnych parametrach i za miesiąc jak będzie prawdopodobnie szczyt pandemii, wrzucę update czy ceny się zmieniły:

1) dobra lokalizacja (Gdańsk przymorze, pas nadmorski), podwyższony standard, inwestycja Tarasy Bałtyku:

Przykładowe mieszkanie:
Metraż: 67.62 m2
Cena: 874 602 zł
Odbiór: czerwiec 2021
Piętro: 4
Pokoje: 3
cena: 13000 zł/m2 bez garazu i komórki

2) gorsza lokalizacja (Gdańsk kokoszki, za obwodnica), typowy standard, inwestycja Osiedle START:

Przykładowe mieszkanie:
Metraż: 61.02 m2
Cena: 414 975 zł zł
Odbiór: maj-czerwiec 2021
Piętro: 4
Pokoje: 3
cena: 6803 zł/m2 bez garazu i komórki

Jak chcesz być wołany to plusuj 1 komentarz.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #inwestycje
  • 121
  • Odpowiedz
  • 3
@mcsQ jestem bardzo ciekawy. Sam mam mieszkanie nieopodal Tarasów Bałtyku. Od kilku miesięcy dojrzewałem do sprzedaży, bo ceny i napalenie kupujących szybowały tak mocno, że po sprzedaży życie na nowo mógłbym sobie ułożyć. Jak w końcu się na to zdecydowałem to wysypało się z tą pandemią.
Już sobie plan na życie ułożyłem z tych pieniędzy co miałem z tego mieć. Ciekawe w którą stronę to pójdzie. Bo mogłem mieć wiele, a jak
  • Odpowiedz
@mcsQ:
Jak dla mnie ponad 60-metrowe mieszkania za 800 czy 500 tys. to nie jest dobry materiał do analizy.
Podobno średnia wielkość mieszkania w 2019 wynosiła około 50m2, przy czym nie wiadomo czy wliczono w to domy i TBSy, dlatego celowałbym w coś do 350 tys. i 40+ m2.
  • Odpowiedz
@mcsQ: za miesiąc nic sie nie zmieni na rynku mieszkań, za 3mc najwcześniej. jebnie na jesieni jak pojawi się swiadomość, że trzeba grzać puste lokale
  • Odpowiedz
" Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich możliwych konsekwencji obecnego stanu rzeczy. Sytuacja zaskoczyła wszystkich – niezależnie od tego, czy jest to deweloper, czy drobny ciułacz marzący o zakupie małego mieszkania na start. Jak w każdym takim przypadku zalecany jest spokój i monitoring rynku, który da odpowiedź dotyczącą możliwych następstw obecnej sytuacji."
  • Odpowiedz
@mcsQ: Moim zdaniem mogą nieznacznie spaść.
Powody:
- mniej ludzi będzie skłonna kupować
- banki mogą zaostrzyć warunki kredytowe, żeby zmniejszyć obciążenia
- ludzie mogą stracić pracę / zmniejszą się zarobki -> mniej ludzi ma możliwość wzięcia kredytu
- mogą być zastoje na budowach ze względu na wirusa i duży odpływ pracowników np. z Ukrainy którzy w obecnej sytuacji wyjadą

Nie jestem w stanie ocenić o ile spadną, być może po
  • Odpowiedz