Wpis z mikrobloga

#blaupunkt #caraudio #motoryzacja Nie polecam Radia samochodowego Blaupunkt Porto 170 ( i pochodnych) za innowacyjne podejście do kostki ISO w samochodzie. Debile zamienili pin od stacyjki ze stałym +12. Dzięki temu po wpięciu do normalnej instalacji po wyłączeniu silnika radio wyłączało się i gubiło wszystkie ustawienia. Mogę jedynie się cieszyć, że nie polecieli z tematem bardziej bo mogli np zamienić masę z +12 albo kostkę zasilającą z kostką głośnikową. Krótka zamiana kabelków ( na szczęście nie na oryginalnej wiązce) i zadziałało poprawnie.

kepak - #blaupunkt #caraudio #motoryzacja Nie polecam Radia samochodowego Blaupunkt P...

źródło: comment_15844684314rUObcrOlMb2LvT55ob8ZP.jpg

Pobierz
  • 10
@kepak: Sam mam podobnego gównianego blaupunkta w koparce. W mieście jeszcze odbiera większe stacje, ale 2 km poza miastem zapomnij, że czegoś posłuchasz. Miałem w Mercedesie 190D starego Blaupunkta oryginalnie, o panie, odbierało to wszystko bez jąknięcia.

Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego tak trudno dać jakąś stałą pamięć żeby nie trzeba było podtrzymać zasilania w radiu? Nawet ten jeden głupi 1 MB, ustawienia radia i zapisane stacje to kilka linijek tekstu
@rzeznia22: Ja też mam w innym aucie i jestem bardzo zadowolony. Oczekiwałem tu funkcji którą mam w starym blaupunkcie - po wyłączeniu stacyjki radio samo się wyłączało ale można je było ręcznie włączyć na wyłączonym silniku. Działało więc tak jak większość fabrycznych radioodtwarzaczy w samochodach ( ja mam tak przynajmniej w oplu, zetknąłem się z tym w mercu). Tutaj tego nie ma ale przyjmijmy, że nie robię z tego zagadnienia.
@kepak: przecież to jest normą. Po to masz możliwość przepięcia przewodów. I nie tylko blaupunkt ale i Sony też to robi. Wystarczy przeczytać instrukcję.
@Sckb: No właśnie mówimy tu o zupełnie różnych rzeczach. Przepięcie przewodów polega na wpięciu +12 zarówno w pin od zasilania jak i od stacyjki. Tutaj było tak ,że +12 było wpięte w stacyjkę a stacyjka w zasilanie i przez to po wyłączeniu radio traciło ustawienia. dodatkowo tutaj mamy kostkę iso a nie własną kostkę z adapterem na którym można przepiąć. A w instrukcji nie było słowem wspomniane o montażu, nie było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kepak: miałem fabrycznego Blaupunkta w Oplu z 1994 i też było zamienione ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak wkładałem cywilizowanego Pioneera z USB to lutownica i taśma izolacyjna poszły w ruch