Wpis z mikrobloga

@supra107:

Czyli pobieranie zagranicznych filmów/gier z polskim dubbingiem jest OK?

Piractwo to nie kradzież

Prawdziwe piractwo (które nie jest kradzieżą)

I powtórzę, piractwo to nie kradzież. Przy wymianie zer i jedynek nie pojawia się żadna waluta, i nie ma faktycznych strat finansowych. Gdyby takowe zachodziły, to można by doprowadzić nawet największe korporacje do bankructwa.


Powiedz mi czy jeśli np prowadzisz biznes i zarobisz 1000 zł ,a zarobisz 10000 zł to nie
@arcypatelniagrozy: To prawda, ale pamiętajmy też że firmy które najbardziej walczą z piractwem to te które nie odnotowują od niego strat, a wręcz odnotowują coraz wyższe zyski z każdym rokiem. Co innego jeżeli mowa o studiach indie, wtedy jest to faktyczny problem.
@uctok: Idea piractwa byla taka zeby nie placic, wiec omijalem lukiem te strone
Niektorzy nie wiedzieli czym jest torrent i na jakiej zasadzie dziala i wierzyli ze z tej stronu pobiera sie szybciej, a ja za free mialem z TNT
Ogółem torrenty to najgorsze gówno jakie może być. Ile ja się przy tym nakląłem. Jak coś było MEGA popularne i w #!$%@? ludzi seedowało, to dało radę coś pobrać w sensownym czasie. Jak był jakiś rzadki materiał to można było pobierać plik dni albo miesiące. Wraz z nadejściem hostingow plików popularność torrentow na szczęście zmalała. Wolałem już zapłacić te 10 EUR za rapidshare i pobrać wszystko szybko i bez czekania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@supra107: gry co roku sa coraz "biedniejsze" i dopłaca się za roznej maści DLC itp. Na szczęście nie generują strat bo by nie było w co grać. Niemniej jednak pewnie zarabialiby więcej gdyby kazdy grający w ich gry nabył ją w legalny sposób. Moze wtedy nie byłoby tych wszystkich DLC