Wpis z mikrobloga

Wczoraj pisałem że 10 zleceń mi odpadlo jednego dnia. Dziś jeszcze weselej. Odpadlo ze 30. Nie mam pracy na maj, część zleceń na czerwiec i lipiec. Odpadły mi 2 duże zlecenia zza granicy.

Wytrzymam do końca czerwca, ale co później?

No, ale debile piszą żeby zamknąć wszystkie firmy xD
Państwo ogłosiło stan zagrożenia epidemicznego. Gdyby ogłosili stan wyjątkowy mógłbym starać się o odszkodowanie, ale w tym kraju #!$%@?ć przedsiębiorców.

#zalesie #koronawirus #firma #smutnazaba
  • 46
@Arachnofob: w takim scenariuszu widzę szerszą perspektywę gdzie ludzie wstrzymują się z inwestycjami - z powodów nadchodzących problemów z kasą oraz z powodu niepewności.
Tak czy inaczej spodziewam się że będzie widać sporo zatrzymanych budów na różnym etapie..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Arachnofob: zabawne, jak wiele osób używa pojęcia "poduszka finansowa" w kontekście firmy i jeszcze potrafią się śmiać, że przedsiębiorca nie miał. Takiemu jednemu z drugim wydaje się, że jak zarabia 2500 zł i ma odłożone 10k to jest mega gospodarny, bo może przeżyć 4 miesiące.
A dajmy na to właściciel takie niewielkiej firmy zarabia 10k przy obrocie 120k o kosztach stałych 50k miesięcznie. To jak on ma z tych 10k zrobić
@Arachnofob: no wykończeniówka miała czas prosperity ostatnio, o to mi chodzi - dużo zleceń, dużo pieniążków szło w wykończeniówke ;) ot kawałek chleba zależny od gospodarki i tego czy ludziom sie powodzi. Ale głowa do góry, jak jesteś dobry to rynek o tobie nie zapomni. Jak założysz insta podrzuć to będę obserwował.
@Arachnofob Ja właśnie rano zawiesiłem działalność. Kilka miesięcy dam sobie radę, tylko pytanie czy gdy sytuacja się unormuje będzie do czego, lub dla kogo wznawiać działalność. Jestem tatuażystą i myślę że zanim wrócę do pracy, to minie wiele miesięcy. Moje usługi nie są usługami pierwszej czy nawet trzeciej potrzeby. Także sytuacja nie wyglada na optymistyczną.
Szczęście w sytuacji ze wraz z narzeczoną i 2 dzieci mieszkamy praktycznie w lesie, łąki dookoła a
@komentarze zaliczki biorę za produkty a nie za usługi, za produkty mam tak umowę skonstruowaną, że rezygnacja nie skutkuje zwrotem a zaliczka sama w sobie pokrywa ledwo cały koszt produkcji bez amortyzacji więc zostałem z całym garażem produktów i materiałów do ich zrobienia i nie jestem stratny, ale zysku też nie ma

Produkuje meble z drewna litego (żadna płyta) plus usługi, naprawy, renowacje, układanie parkietu, desek, układanie tarasu, podbitki.
@Arachnofob: zastanów się, gdzie są Twoi klienci - jak już masz plan na social media, to połącz się we współpracę z innymi firmami z podobnych branż, które obsługują Twoich klientów. Oni mają taki sam problem. Robisz stolarkę i podłogi, to to mogą być wszyscy glazurnicy, elektrycy, wykończeniówka, architekci wnętrz, itp. - na pewno lepiej to znasz ode mnie.

Samo rozkręcenie profili na FB czy Insta czy naturalne pozycjonowanie strony zajmie Ci
@Arachnofob: nie płacz #!$%@?, każdemu jest ciężko. I nie bój żaby, już myślą, jak takim jak ty pomagać finansowo, oczywiście ze wspólnej kasy.

Po co mam płacić ZUS bez przychodu?


może po to, żeby mieć ubezpieczenie i składki emerytalne?