Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny

RANKING + ANKIETA:

Aktualny ranking na godz. 9:40

Suma w Polsce: [200] zarażonych + [5] ☠
Punktacja: 1 pkt zakażenie, w razie takiej samej ilości pkt, decydują przypadki ☠
--> Punktujemy miasta, w których aktualnie znajduje się zarażony pacjent. <--
Największy przyrost zachorowań w historii rankingu: Warszawa (+12) - 16.03.2020
Zmiany od poprzedniego rankingu: [+28]

Ranking miast:

1. Warszawa - 37 pkt (+3)
2. Łódź - 31 pkt
3. Wrocław - 25 pkt ☠
4. Lublin - 20 pkt (+3) ☠
5. Poznań - 10 pkt ☠
. Łańcut - 10 pkt ☠*
7. Gdańsk - 8 pkt (+6)
8. Bydgoszcz - 7 pkt (+7)
. Opole - 7 pkt (+1)
. Szczecin - 7 pkt (+1)
. Zawiercie - 6 pkt
12. Ostróda - 5 pkt
. Racibórz - 5 pkt
. Cieszyn - 4 pkt
. Kraków - 4 pkt (+2)
16. Katowice - 3 pkt (+3)
. Olsztyn - 2 pkt (+2)
. Starachowice - 2 pkt
. Zielona Góra - 2 pkt
20. Wałbrzych - 1 pkt ☠ (+1)
21. Biłgoraj - 1 pkt
. Bolesławiec - 1 pkt
. Chorzów - 1 pkt
. Kalisz - 1 pkt
. Kielce - 1 pkt
. Radom - 1 pkt
. Rzeszów - 1 pkt
. Tarnowskie Góry - 1 pkt
. Tychy - 1 pkt

Tak jak myślałem, w aktualizowanym rankingu przebito granicę 200 koronek. Mamy 5. zgon, 100% śmiertelności w #walbrzych. Debiut Kuj-Pom w rankingu z mocnym wejściem #bydgoszcz - debiut i od razu czołówka tabeli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

* - Leżajsk przypisany Łańcutowi, transfer zawodników już się odbył.

Pytanie do Was. W tym momencie Ministerstwo nie podaje żadnych informacji dot. miast, gdzie wybiła koronka, przypadków jest tak wiele, że nawet i w lokalnych mediach dochodzi do przekłamań. Czekam na feedback od Was, czy to czas, aby przejść na ranking województw, jedynie z zaznaczeniem top 3 miast zarażonych, aby ranking nadal miał swój klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus

Z racji dużej ilości przypadków, przechodzimy na ranking województw?

  • Tak 36.9% (381)
  • Nie 63.1% (652)

Oddanych głosów: 1033

  • 34
@BuQwald: Przecież część z tych osób i tak nie jest z miast, w których wylądowali iw szpitalach zakaźnych. Przykładowo dziś te 7 przypadków w kujawsko pomorskim to 5 w Bydgoszczy, jeden z Nakła, jeden ze Żnina, np. ten w Kaliszu jest z Krotoszyna. Ważniejsze jest chyba analizowanie gdzie są ogniska.
@Lettow-Vorbeck: Dzięki za informację, w kolejnym rankingu zaktualizuję, namierzyłem źródło

@Alsgn_: Już w tym momencie są zdawkowe informację od Ministerstwa Zdrowia dot. miast. Nie widzę funkcjonowania tych 19 szpitali zakaźnych, i tak każdy przypadek jest inny

@deshix: Tu taka sama sytuacja jak z miastami, ciężko o weryfikację danych, aby była zgodna

@miki4ever: Da radę zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gorush: Jeśli pozostanie ranking
@deshix: on podaje miasta gdzie są szpitale i oddziały zakaźne a te nie są w każdym powiecie tylko w wybranych miejscach w województwie. Tak jak w Małopolsce do tego momentu wszystko ściąga Kraków do NSUJ.
@mirek1315: Też tak uważam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niemniej tak jak zaznaczyłem, jeśli źle namierzyłem lokalizację pacjenta, co będzie nieuniknione. Najgorsze dla mnie jest zgłoszenie się pacjenta do jednego z tych centrum zakaźnych, a potem odesłanie go na domową kwarantannę... Niemniej walczymy i nie poddajemy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)