Wpis z mikrobloga

Propozycja na zabicie nudy dla osób chcących poćwiczyć modelowanie 3D w czasie kwarantann, urlopów, zwolnień w związku z obecną sytuacją

Prowadząc swój kanał o charakterze edukacyjnym, chciałbym również i w tym trudniejszym dla wszystkich czasie dać choć coś małego od siebie. Co prawda w chwili obecnej wolnego od pracy nie mam, ale mogę spróbować przygotowywać dużo częściej niż obecnie bardzo krótkie odcinki w nowej serii "Puzzle CAD 3D / Klocki CAD 3D".
Już jakiś czas temu z racji ogólnego zamiłowania do modelowania 3D, skończyłem pewien model złożony z kilkudziesięciu prostych elementów, który niebawem miał pojawić się w ramach ciekawostki. Na razie nie napiszę co to jest za "twór", gdyż poczekamy na rozwój tematu. Należy rozpatrywać tym razem coś bardziej do poćwiczenia modelowania niż konkretnego zastosowania.
Wieczorami nagrywałbym odcinek z zamodelowania każdej części po kolei - pewnie bardzo krótkie kilkuminutowe odcinki po jednej lub kilka części, tak abym był w stanie sprawnie je poskładać i wrzucić na kanał.
Po zamodelowaniu ostatniego elementu (lub wcześniej gdyby komuś się udało), Waszym zadaniem byłoby odgadnięcie co to jest za "twór" oraz poskładać go w całość.
Z racji tego, że części są bardzo proste, mimo prowadzenia materiałów z SolidWorksem, tak naprawdę możecie wykorzystać dowolnego CADa, którego chcecie poćwiczyć i tak naprawdę będzie mógł zacząć każdy, nawet jeśli dopiero zaczyna przygodę z 3D. Jeżeli ktoś nie posiada programu 3D, a chciałby na ten czas rozpocząć próby - zapraszam do kontaktu z firmą SolidExpert.
Jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, jutro lub najpóźniej w środę 18 marca, pojawi się ostatni odcinek z serii korkociągu i będziemy mogli przystąpić do serii Puzzle 3D / Klocki 3D już pod koniec tego tygodnia.

Wpis pojawi się również na stronie Inżynier Programista na Facebooku.
Adres kanału YouTube: Inżynier Programista

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inventor #catia #nx #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #zostanwdomu #koronawirus
Pobierz InzynierProgramista - Propozycja na zabicie nudy dla osób chcących poćwiczyć modelowa...
źródło: comment_1584393710y0HasUVj41c5F39koxw3Nw.jpg
  • 5
@dictionaryman: Dzięki! Niestety problem jest taki, że od początku nauki obsługi różnych programów 3D skupiałem się na programach używanych przez potencjalnego pracodawcę, aby chociaż móc płynnie się w tym programie poruszać i jak to często nazywam "skupić się na problemie do rozwiązania, a nie problemie natury jak to teraz zrobić w 3D, żeby miało ręce, nogi i logiczny sens". Tak się złożyło, że zawodowo od początku zdany jestem na Inventora, natomiast