Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki,

widziałam tutaj już co najmniej kilkanaście pytań: czy to jest dobry czas na wizytę u stomatologa? Chciałabym rozwiać wszystkie wątpliwości - NIE. Żeby wytłumaczyć dlaczego załączam poniższą grafikę. Stomatolodzy są najbardziej narażoną grupą medyczną, głównie ze względu na aerozol wodny, który wytwarzamy przy pracy naszych "wiertarek", przy skalingu, przy stosowaniu strzykawki wodno-powietrznej itp. Ten aerozol sprawia, że po naszym gabinecie latają sobie różne drobnoustroje, które potem osadzają się dosłownie na wszystkim. A jak wiemy koronawirus jest wyjątkowo zaraźliwy, potrafi się przenosić na duże odległości i długo wytrzymuje na powietrzu.

Dlatego bardzo Was proszę, ograniczcie wizyty tylko do tych najpilniejszych, czyli do sytuacji gdy coś Was boli. Wielu stomatologów będzie dyżurować pod telefonem i przyjedzie do gabinetu na wezwanie. Gdyby któreś z Was miało jakieś pytania, potrzebowało doraźnie porady itp. to możecie śmiało do mnie pisać.

Kochane Mireczki i Mirabelki uważajcie na siebie i pamiętajcie, najważniejszy jest spokój i rozsądek.

#medycyna #stomatologia #koronawirus
SkrytyZolw - Drogie Mirki i Mirabelki,

widziałam tutaj już co najmniej kilkanaście...

źródło: comment_1584349008BXm6CLgS99JtcsFRvU626y.jpg

Pobierz
  • 18
@SkrytyZolw: Wlasnie mam wizyte na czwartek, u mnie w miescie jest aktualnie 0 wiec zastanawiam sie jak to moze wygladac. Dzieki za info, zastanowie sie jeszcze raz i zadzwonie do dentysty jak to wyglada z jego strony
@k1906: moja dentystka wysłała wszystkim pacjentom smsy z informacją, że przez najbliższy tydzień, wszystkie wizyty są odwołane. Po tym czasie poda informacje na temat nowych terminów ( ͡° ͜ʖ ͡°)