Wpis z mikrobloga

Czy Purina One to jest dobra karma dla kota?
Skład:
indyk (17%), pszenica pełnoziarnista (17%), suszone białko drobiowe, kukurydza, mączka sojowa, mączka ze skrobi kukurydzianej, mączka ze skrobi pszenicznej, tłuszcz zwierzęcy, suszone wysłodki buraczane, suszony korzeń cykorii (2%), minerały, autolizat (wzbogacony poddanymi obróbce cieplnej grzybami Lactobacillus delbrueckii i L. fermentum 0,025%), drożdże
Dodatki: Dodatki dietetyczne:
witamina A (36960 j.m./kg), witamina D3 (1200 j.m./kg), witamina E (460 mg/kg), witamina C (140 mg/kg), bezwodny jodan wapnia (2,8 mg/kg), jednowodny siarczan żelaza (220 mg/kg), siarczan miedzi (45 mg/kg), jednowodny siarczan manganu (108 mg/kg), selenin sodu (0,26 mg/kg), jednowodny siarczan cynku (380 mg/kg), tauryna (780 mg/kg)

#koty
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PanProgramista: nie bardzo. Zboża totalnie zbędne. W super cenie a niezłej jakości w internecie można zamówić np. Animonde (krótki skład, bez zbednych dodatków, jedynie mieso, podroby i troche witamin)
  • Odpowiedz
@b4di: no właśnie wcześniej zamówiłem bez czytania, bo wydawało mi się, że Purina to lepsza karma nóż whiskas, ale teraz spojrzałem na skład i zobaczyłem, że sporo zbóż. Dzięki za polecenie, sprawdzę to. A z mokrej co polecasz? Do tej pory kupowałem Felix. I jeżeli chodzi o sucha karmę, to mój kot zje wszystko, to przy mokrej jest wybredny, a Felixa lubi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanProgramista: Nie. Po pierwsze są zboża, a koty zbóż nie trawią. Po drugie indyk to bardzo enigmatyczne słowo za którym może się kryć wszystko co kiedyś było częścią indyka. W tym jakieś skórki, pierze czy dzioby a nie koniecznie mięso mięśniowe czy podroby. Warto szukać karmy, w której dokładnie jest wymienione np indyk (serca, żołądki, mięso). Im dokładniej wymienione (np podane są wartości liczbowe tym lepiej bo producent nic nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanProgramista: wlasnie tak sobie patrze ze mowimy o suchej, a ja ci polecilam mokrą :) purina na pewno lepsza niz whiskas czy inne kitkaty. Mój prawie suchego nie je, wiec kupuje mu Feringe (6kg za 130zl na zooplus) i na dlugo mi wystarcza. Ale z budżetowego mokrego z calego serca polecam Animonde, tylko tą serię Carny :)
  • Odpowiedz
Nie lepiej kupić kawalki/porcje/mielone z indyka/kurczaka/wołowe na jakiejś promocji 10pln za kg i zrobić z mrożonym groszkiem i marchewka?
  • Odpowiedz
@Emulsja ale nie ze surowe. Groszek z marchewka z małą ilością wody zagotowac/rozgotowac + trochę masła i w to np. mielone do ścięcia bialka. Jak dla człowieka tylko bez przypraw.
Ewentualnie piekarnik.
  • Odpowiedz