Wpis z mikrobloga

Coś zaczynam czuć w kościach, że prawdziwy problem to jest dopiero przed nami. I będzie to problem gospodarczy. Jestem baaardzo ciekawy jak sobie z tym zastojem poradzą firmy, które jadą na marżach 2-5% i zamknięcie ich na 2 tygodnie oznacza już stratę w skali roku.

Mój typ to przede wszystkim upadek tanich linii lotniczych. Chyba, że dostaną rządowe kroplówki.

Osobna kwestią to sytuacja pracowników właśnie zamkniętych galerii handlowych, którzy w dniu wypłaty dostaną wielkie NIC bo pracują na umowach zlecenie.

#koronawirus #gielda #gospodarka
  • 21
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: biura podróży, hotele, restauracje, puby, kluby to wszystko jest na grubej stracie. Ja nie jestem ekspertem ale chyba jasne jest, że nieuzasadniony jest piątkowy optymizm na gpw. Nie znamy jeszcze skali strat ani przybliżonej daty, kiedy wszystko wróci do normy i czy wróci do normy.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: @ImperiumCienia: ja od tygodnia wstrzymałem pracę i straty są odczuwalne dosc mocno, pracownicy też są zestresowani tym bardziej że pracują z ludźmi bezpośrednio.. aż strach pomyśleć o gastronomii czy firmach związanych z podróżowaniem chociaż wczoraj byłem w Kauflandzie i ludzie byli w biurze podróży
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: ja się właśnie zastanawiam czy wstrzymać produkcję czy jeszcze ciągnąć. Niby kujawsko pomorskie więc na razie nie ma zarażeń OFICJALNIE, ale i tak. Pracownicy jak na razie wyglądają na zdrowych brak kaszlu i temperatury.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: przed wczoraj czytalem ze Gaplinski mysli o dalszym obnizaniu stop procentowych. Zeby rozbujac gospodarke kredytami. Tyle ze inflacje juz mamy w kosmosie, i raczej bez corony bylaby podwyzka. Wiec jeden z mechanizmow obrony przed kryzysem, byl wykorzystywany do krecenia pkb. #!$%@? to wszystko.
  • Odpowiedz
@Cryptonerd_io: podwyzka, oznacza wzrost raty za kredyt. Obnizka wzrost inflacji. Inflacja wynika z 500+, 13, wzrostu minimalnej. Wiec tu nie ma co zrobic, zeby cos nie #!$%@?. Kryzys, bez zielonej wyspy.
  • Odpowiedz
  • 0
Tak się kończy gdy wymusza się przez wysokie podatki i pokrętne przepisy żeby wszyscy mieli na styk. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz