Wpis z mikrobloga

Liczba wykonanych testów w celu wykrycia COVID-19 na 1 mln mieszkańców w poszczególnych państwach

Mała uwaga: ostatniej doby wykonano w Polsce 1500 testów, które nie są tu uwzględnione (ale należy zakładać, że inne państwa też wykonują coraz więcej)

Obserwuj #infog - ciekawe infografiki, wykresy, mapy (społeczeństwo, gospodarka, technologia)

źródło

#koronawirus #covid19stats #covid19 #ciekawostki #zdrowie #medycyna #gruparatowaniapoziomu
cieliczka - Liczba wykonanych testów w celu wykrycia COVID-19 na 1 mln mieszkańców w ...

źródło: comment_1584213746ilmDlcwzGDnxIPPNnPCcOn.jpg

Pobierz
  • 8
@cieliczka: 2,33% testów w Polsce daje wynik pozytywny. Jakby to przeskalować na całą populację, wychodzi prawie 900 tys. zakażonych. Wiem, że to nie działa w ten sposób, bo mimo obecności SARS-CoV-2 na naszych ziemiach od kilku tygodni może jeszcze nie każdy miał szansę się z nim zetknąć, ale daje wyobrażenie o skali problemu.
2,33% testów w Polsce daje wynik pozytywny. Jakby to przeskalować na całą populację, wychodzi prawie 900 tys. zakażonych. Wiem, że to nie działa w ten sposób, bo mimo obecności SARS-CoV-2 na naszych ziemiach od kilku tygodni może jeszcze nie każdy miał szansę się z nim zetknąć, ale daje wyobrażenie o skali problemu.


@piwomir-winoslaw: nie daje, to jakbyś przeskalował liczbę różowych pasków na wykopie do liczby w całym społeczeństwie
2,33% testów w Polsce daje wynik pozytywny. Jakby to przeskalować na całą populację, wychodzi prawie 900 tys. zakażonych. Wiem, że to nie działa w ten sposób, bo mimo obecności SARS-CoV-2 na naszych ziemiach od kilku tygodni może jeszcze nie każdy miał szansę się z nim zetknąć, ale daje wyobrażenie o skali problemu.


@piwomir-winoslaw: Powinni przynajmniej testować każdego kto wraca z Włoch, Niemiec czy innych państw (a zwłaszcza miast w których są