Wpis z mikrobloga

Uwaga, porcja raka. Najnowsze informacje w sprawie #pandemia #koronawirus #ekonomia prosto od mojej znajomej, która NIE PANIKUJE!!1111 #podobno ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i #rakcontent, bo wiadomości czerpie od mitycznych znajomych matek bankierów i generałów, którzy dzielą się wiedzą tajemną.

Jak żyć, kiedy otaczają nas debile? właśnie dzięki takim dzbanom może dojść do kryzysu ( ͡° ʖ̯ ͡°). cytat:

- Spotkałam dzisiaj bankiera, który zaleca wypłacić wszystkie pieniądze z konta i żeby się przygotować na to, że trzeba będzie miesiąc zostać w domu.
Nie mówił za dużo na ten temat. X zapytała, czy doradza wypłacenie pieniędzy z konta. Powiedział, że najlepiej wszystko co mamy, bo możemy zostać odcięci od dostępu do banków i bankomatów.
- *Mirona kwestionuje*
- Nie wiem, Mirona. Facet jest ekonomistą i tak doradza to chyba wie co mówi Jeśli ludzie przymusowo będą musieli zostać w domach to banki nie będą pracowały, elektrownie mogą przestać pracować. Ta epidemia może wyłączyć z funkcjonowania cały kraj. Julka (dziecko lat 8, przyp. red.) mówi, że Ewa (jej matka, osoba z dalszej rodziny mojej koleżanki, przyp. red.) wypłaciła wszystko z konta, bo kolega, który pracuje w banku powiedział, że jest duże prawdopodobieństwo, że będą zamykać banki i zabierać ludziom pieniądze.

A może ma jednak rację i to wszystko pierdyknie już teraz? Co sądzicie? :D
  • 11
PS. przecież to właśnie takie myślenie i masowe wypłacanie kasy z banków doprowadzi do tego, że banki padną, a kryzys zostanie spowodowany nie wirusem, nie zamknięciem usług na 2 tygodnie, a właśnie przedwczesną paniką ludzi.
Wyplacajcie oszczędności życia a później przyjdą i was okradną, super pomysł.
Jak kraj padnie to tą gotówką będziecie mogli się co najwyżej podetrzeć
@mirona: Serio, jak #!$%@? na drastyczną skalę, wyobraźmy sobie taki najczarniejszy z czarnych scenariuszy, "kraj przestaje funkcjonować" jak to napisałaś. Serio, budzisz się rano a tam orędzie premiera "elo mordy, róbcie co chcecie, ja #!$%@?łem do tajnego bunkra w Szwajcarii, wyłączam Polske, baj", to w tej sytuacji:
- Twoja gotówka jest nic nie warta
- Twoje zapasy rozkradnie banda zmilitaryzowanych gangusów
Więc naprawdę, nie panikujmy. Jak będzie dobrze, to będzie dobrze.